رئیس‌جمهور:

بازگشایی مدارس از هفته آینده به صورت غیرالزامی

رئیس‌جمهور گفت: امروز تصمیم گرفتیم از هفته آینده مدارس صرفاً برای دانش‌آموزانی که مایلند بروند اشکالات‌شان را از معلمان عزیزشان سوال کنند، گشوده شود و البته الزامی نیست و برای دانشگاه‌ها هم تصمیمات خاصی را اتخاذ کردیم.

وضعیت کنکور و تصمیمات کنکوری مسئولان

رویداد پرتب و تاب کنکور؛ هر ساله به‌ویژه در آغاز سال، دغدغه مشترک بسیاری از خانواده‌های ایرانی است و اگر این رویداد با مسائل و مهمانان ناخوانده‌ای نظیر سیل یا کرونا نیز مواجه شود، خواه ناخواه زندگی داوطلبان و خانواده‌هایشان از حاشیه‌ها و گمانی زنی‌های پیرامون این آزمون مهم در امان نخواهد ماند.

دانشگاه‌ها مختار به برگزاری امتحان مجازی یا حضوری

با تصمیم جدید وزارت علوم درباره امتحانات پایان‌ترم، دانشگاه‌ها مختار به برگزاری امتحان مجازی یا حضوری شدند، البته برای تحصیلات تکمیلی که تعداد دانشجویان یک کلاس انگشت شمار است، ارتباط بین استاد و دانشجو در امتحان باید برخط باشد.

روحانی:

درباره آغاز به کار مراکز آموزشی هفته دیگر تصمیم‌گیری می‌شود

رییس جمهوری با بیان اینکه هفته دیگر درباره آغاز به کار مراکز اموزشی تصمیم‌گیری می‌شود، گفت: اگر بعد از پایان تعطیلات عید یعنی ۱۶ فروردین‌ماه کار آموزش‌ها شروع شد یک ماه به زمان تحصیلات افزوده می‌شود و اگر دیرتر شود یک مقدار به آن یک ماه اضافه خواهد شد.

روش های مدرن مبارزه با کرونا در کهگیلویه و بویراحمد

کووید ۱۹ ویروس هوشمند و پیچیده ای است که مبارزه با آن نیازمند روش ها و ابزارهای است که دست کم مردم را قانع کند که مسئولان در حال تلاش برای مهار شیوع آن هستند و آنچنان که رئیس پارک علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد می گوید استفاده از روش های مدرن برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا علاوه بر دقت و کیفیت، باعث ایجاد احساس اطمینان به مسئولان و آرامش روانی در مردم می شود.


برگزیده
یاداشت