شمخانی: خاورمیانه بدون آمریکا جای امن تری است

بیان اعترافات تلخ اما عبرت آموز از سوی هیئت حاکمه آمریکا، موجب شده که بسیاری از کشورهای حوزه غرب آسیا، حتی آن گروهی که سالها زمینه ساز و میزبان حضور آمریکا در منطقه بوده‌اند به این واقعیت اعتراف کنند که "خاورمیانه بدون آمریکا جای امن تری است".

ایران چگونه هواپیمای جاسوسی آمریکایی را شناسایی و رصد کامل کرد؟

جمهوری اسلامی ایران با دستیابی به رادارهای برد بلند ماوراء افق نگر می‌تواند تا کیلومترهای دورتر از مرزهای خود، آسمان منطقه را رصد کرده و بسیاری از هواپیماهای آمریکایی را از لحظه برخاستن از باند پایگاهشان کشف و رصد کند.

راکت ایرانی که باعث وحشت اسرائیل شده/ ادعای یک سایت صهیونیست: ایران از عراق می‌تواند تل آویو را هدف قرار دهد

بعد از جریانات اخیر و شکست ائتلاف آمریکا در خلیج فارس از جناح عربستان و به خصوص شکست نسبی نتانیاهو در انتخابات، بسیاری از رسانه‌های صهیونیست به شدت از توان نظامی ایران احساس خطر کرده و گزارشهایی را در این رابطه نوشتند.

راکت ایرانی که باعث وحشت اسرائیل شده/ ادعای یک سایت صهیونیست: ایران از عراق می‌تواند تل آویو را هدف قرار دهد

بعد از جریانات اخیر و شکست ائتلاف آمریکا در خلیج فارس از جناح عربستان و به خصوص شکست نسبی نتانیاهو در انتخابات، بسیاری از رسانه‌های صهیونیست به شدت از توان نظامی ایران احساس خطر کرده و گزارشهایی را در این رابطه نوشتند.

آغاز سال تحصیلی جدید؛ ۱۳ نکته در آماده‌سازی کودکان برای رفتن به مدرسه

هزاران دانش‌آموز پایه اول ابتدایی روز یکشنبه به مدرسه رفتند تا سال جدید تحصیلی را آغاز کنند. سال تحصیلی در ایران از اول مهرماه آغاز می‌شود، اما محصلان پایه اول یک روز زودتر به مدرسه می‌روند تا با محیط مدرسه آشنا شوند.

جزییات دیدار ناگهانی ظریف با مکرون در بیاریتز

وزیرخارجه کشورمان روز سوم شهریور و ۲۴ ساعت پس از بازگشت از پاریس و گفت وگو با ماکرون رئیس جمهور فرانسه بر سر طرح ابتکاری وی برای خروج برجام از بن بست، به طور ناگهانی بار دیگر تهران را به مقصد شهر کوچک بیاریتز در فرانسه که آن روزها محل برگزاری اجلاس گروه هفت بود، ترک کرد.

غلامی: جذب دانشجوی خارجی باعث تقویت مودت بین ملت‌ها می‌شود

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: امسال یکی از اهداف وزارت علوم جذب دانشجوی خارجی در دانشگاه‌های کشور است که این کار می تواند در تألیف علوم و تقویت مودت بین ملت‌ها موثر بوده و سایر کشورها را با تاریخ فرهنگی ایران آشنا کند.

آینده سیاسی نتانیاهو در خطر/ آیا لیبرمن سکان را به دست می گیرد؟

اسراییلی ها برای دومین بار در سال 2019 در روز 17 سپتامبر (فردا سه شنبه) پای صندوق های رای می روند تا طلسم بن بست سیاسی ناشی از شکاف جدی در میان رای دهندگان که بر سر نتانیاهو، موضوعات داخلی و به خصوص رابطه بین دین و حاکمیت پیش آمده را بشکنند. نتیجه انتخابات هر چه باشد احتمالا تحول مهمی در سیاست داخلی و خارجی اسراییل ایجاد نخواهد کرد.

دیدار جداگانه پوتین با روحانی در آنکارا/ بررسی اوضاع ادلب در نشست سران سه‌جانبه

مشاور رئیس جمهوری روسیه ضمن تشریح جزییات نشست سران روسیه-ایران-ترکیه، یادآور شد که در دیدار دوجانبه ولادیمیر پوتین و حسن روحانی در آنکارا، همکاری‌های دوجانبه و برجام نیز مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

آخرین جزئیات آماده‌سازی مرزهای شلمچه و چذابه برای میزبانی از زائران حسینی

نماینده دبیر کمیته زیرساخت ستاد مرکزی اربعین استان خوزستان گفت: مرزهای شلمچه و چذابه برای میزبانی از زائران در حال آماده‌سازی هستند و تلاش ما نیز در کمیته زیرساخت این است که تمام امکانات لازم برای خدمت به زائران فراهم کنیم.

خزر؛ انتقال یا کسب درآمد در محل؟

دریای خزر به اعتقاد کارشناسان، دارای ظرفیت حیاتی برای برون‌رفت کشور از آسیب‌های مخرب گرمایش جهانی در هزاره سوم میلادی و چالش‌های کم‌آبی است اما مساله مهم نحوه استفاده از این پتانسیل است که برخی به انتقال آن اعتقاد دارند و عده‌ای نیز مخالفند و معتقدند باید از ظرفیت منابع موجود در هر مکان برای رفع چالش‌های کم‌آبی همان منطقه استفاده کرد و حتی می‌توان از نمک موجود در آب خزر به یک منبع عظیم درآمد دست یافت.


برگزیده
یاداشت