آیا شاخص‌های زیست‌محیطی ایران طی ۱۵ سال اخیر سقوط ۸۰پله‌ای داشته است؟!

نایب‌رئیس کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه مجلس شورای اسلامی گفت: شاخص‌های زیست‌محیطی ایران طی ۱۵ سال ۸۰ رتبه تنزل کرده است و جایگاه ایران از رتبه ۵۳ بین ۱۸۰ کشور جهان در اواخر برنامه سوم به رتبه ۱۳۳ در انتهای برنامه ششم رسیده است!

آیا شاخص‌های زیست محیطی ایران طی 15 سال اخیر سقوط 80 پله‌ای داشته است؟!

درخواست "گذرنامه "آنلاین شده اما باید به مراکز پلیس + ۱۰ مراجعه حضوری کنید!

با وجود اضافه شدن امکان درخواست گذرنامه از طریق نرم‌افزار موبایلی "پلیس من" اما فعلا روال کار طوریست که باید حتما برای درخواست صدور و تمدید گذرنامه به‌صورت حضوری به مراکز پلیس + ۱۰ مراجعه کرد! اما چرا و چطور؟!

درخواست "گذرنامه "آنلاین شده اما باید به مراکز پلیس + 10 مراجعه حضوری کنید!
Default Image

۴۲ کیلومتر خط مترو به تهران و حومه اضافه می‌شود/ اتمام ساخت ۱۴ کیلومتر مترو و ۱۰ ایستگاه در دوره جدید مدیریت شهرداری

شهردار تهران از تکمیل خطوط هفت‌گانه مترو تا پایان سال خبر داد و گفت: توفیق پیدا کردیم ۱۴ کیلومتر خطوط مترو را افزایش دهیم و ۱۰ ایستگاه را افتتاح کنیم اما ۲۲ کیلومتر خط متروی جدید را در دستور کار داریم و خطوط ۴، ۶ و ۱۰ را کامل می‌کنیم.

آخرین جزئیات از آزادی "اکبر طبری" اعلام شد/ تأیید مجازات حبس طبری در انتظار رأی نهایی دیوان

طبق آخرین پیگیری‌های انجام شده، حکم پرونده "اکبر طبری" مدتی پیش در شعبه هم‌عرض مجدداً صادر و وی به مجازات حبس محکوم شده است؛ پرونده مورد اشاره در حال حاضر در دیوان عالی کشور در حال رسیدگی و منتظر اعلام رأی نهایی است.

Default Image

دست‌یابی ایران به تکنولوژی ارسال رادار به سمت راننده برای تشخیص خواب‌آلودگی/ ساخت سامانه بومی پایش پهپادی خودروها

رئیس گروه هوشمندسازی از موفقیت فناوران کشورمان در پیاده‌سازی سامانه‌ای با تکنولوژی بسیار بالا خبر داد که با ارسال رادارهای با فرکانس‌های بالا به سمت راننده, خواب‌آلودگی آن را تشخیص می‌دهد!

Default Image

صفر تا صد پروژه ساخت "هواپیمای جت ایرانی"/ علت اصرار برای ساخت جت ۷۲ نفره ایرانی چیست؟!

پروژه "هواپیمای جت مسافربری ۷۲ نفره ایرانی" از جمله ابرپروژه‌های علمی کشورمان است که با همکاری معاونت علمی، وزارت دفاع، دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان در حال ساخت است. با گذشت ۹ سال از آغاز طراحی جت ۷۲ نفره، وضعیت این پروژه به کجا رسیده است؟

Default Image

وزارت خارجه "سدسازی‌های ترکیه" را جدی‌تر دنبال کند

رئیس مرکز امور بین‌الملل و کنوانسیون‌های سازمان حفاظت محیط زیست گفت: ما مطالب مهم در این خصوص را به وزیر امور خارجه منتقل کردیم و لازم است وزارت خارجه نیز بنا به ملاحظات محیط زیستی دراین خصوص فعال‌تر عمل کند و این موضوع را جدی‌تر دنبال کند.

وزارت خارجه "سدسازی‌های ترکیه" را جدی‌تر دنبال کند

سؤالات امتحانات نهایی مفهومی و از کتاب‌های درسی است

رئیس مرکز ارزشیابی وزارت آموزش و پرورش درباره برگزاری امتحانات نهایی خرداد ۱۴۰۲ گفت: امتحانات نهایی هیچ تغییری نسبت به گذشته ندارد و در طراحی سؤالات مبنا کتاب‌های درسی است همچنین به سراغ مفاهیم رفته و سطوح بالای شناختی را مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

سؤالات امتحانات نهایی مفهومی و از کتاب‌های درسی است
افتتاح متروی پرند باز هم به تعویق افتاد/ بهره‌برداری از متروی پرند شاید وقتی دیگر!

افتتاح متروی پرند باز هم به تعویق افتاد/ بهره‌برداری از متروی پرند شاید وقتی دیگر!

برای چندمین بار زمان بهره‌برداری از متروی پرند به دلیل روند کند تامین منابع مالی، از خرداد ماه به زمان دیگری مؤکول شد؛ این در حالیست که دولت سالانه ۹۰۰ میلیارد تومان را به صورت یارانه بابت یارانه سوخت مصرفی مسافران تهران به پرند می‌پردازد!


برگزیده
یاداشت