Default Image

گازدهی به صدها سانتریفیوژ نسل جدید در پاسخ به تحریم‌های جدید آمریکا/ آمریکایی‌ها تصور نکنند با این اقدامات خود می‌توانند در میز مذاکره امتیاز بگیرند

وزیر امورخارجه با اشاره به صدور تحریم‌های جدید توسط آمریکا گفت: تأکید می‌کنم که ما در پاسخ به این اقدام آمریکا، نسبت به گازدهی به صدها سانتریفیوژ نسل جدید از شب، اقدام کردیم؛ آمریکایی‌ها تصور نکنند با این اقدامات می‌توانند در میز مذاکره امتیاز بگیرند

گزارش میدانی تسنیم؛ "محدوده‌بندی‌ جغرافیایی مدارس" بلای جان والدین برای ثبت‌نام دانش‌آموزان

۱۵ دقیقه مانده تا ۸ صبح؛ جمعیتی بسیار مقابل مدرسه‌ای در تهران، توجه هر رهگذری را به خود جلب می‌کند. به جمعشان که می‌روم تا علت حضورشان را جویا شوم، مشخص می‌شود این مدرسه ستاد ثبت‌نام است و این جمعیت هم با مشکل محدوده‌بندی ثبت‌نام مواجه هستند!

Default Image
Default Image

چرا صدای خیلی‌ها در عزل‌ونصب‌های "شستا" درآمد؟!/ انتخاب بیش از ۹۰درصد از مدیران از درون تأمین اجتماعی

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: انتخابات نادرست در بدنه "شستا" منجر شده است به این‌که بازدهی دارایی‌ها در سازمان کاهش پیدا کند؛ ۵ شاخص برای انتخاب مدیران در مجموعه شستا مشخص کرده‌ایم و پای آن ایستاده‌ایم و این مسئله صدای خیلی‌ها را درآورده است!

هیچ لیستی از "ساختمان‌های ناایمن تهران" به دادستانی ارائه نشده است!/ نظارت بر ایمنی ساختمان‌ها وظیفه شهرداری‌هاست نه دستگاه قضا

دادستان کل کشور گفت: اینکه مدیران مربوط و مسئول به دادسرای تهران اعلام کرده باشند که مثلاً در تهران این تعداد ساختمان ناایمن داریم با این مشخصات و با ذکر این آدرس یا مالک را معرفی کنند، موردی تا بحال نبوده است!

Default Image

۳۰ درصد دختران کشور ازدواج نمی‌کنند!/ چرا با وجود "تمایل ایرانیان به فرزندآوری" رشد جمعیت کاهشی شده؟!

پدر پزشکی جامعه‌نگر ایران ضمن هشدار نسبت به این مسئله که ۳۰ درصد دختران کشور ازدواج نمی‌کنند، گفت: لازمه افزایش جمعیت در کشور ما، بالاتر رفتن آمار ازدواج است؛ در سایر کشورها ۴۴ درصد فرزندان، نکاحی نیستند اما در ایران فرزندآوری غیرنکاحی نزدیک صفر است.

Default Image
آیا وحید مظلومین "سلطان خودخوانده سکه" نباید اعدام می‌شد؟!

آیا وحید مظلومین "سلطان خودخوانده سکه" نباید اعدام می‌شد؟!

وحید مظلومین که خود را "سلطان سکه" می‌نامید، پس از اخلال گسترده در بازار ارز و سکه در ۲۳ آبان ۹۷ اعدام شد؛ فقط گردش مالی ۴ حساب او در سال ۹۱ بیش از یک هزار میلیارد تومان و حجم معاملات تبهکارانه او در بازار سکه و ارز بالغ بر ۱۴ هزار میلیارد تومان بود.

۱۳ سارق صندوق امانات بانک ملی دستگیر شدند/ بازداشت برخی سارقان در ترکیه/ اکثر اموال صندوق‌ها بازگردانده شد + فیلم و عکس

سارقانی که به شعبه بانک ملی در خیابان انقلاب دستبرد زده بودند، دستگیر شدند.هزاران سکه، مبالغ هنگفت ارز و اسکناس خارجی از این افراد کشف شده که تحویل بانک مرکزی می‌شود.

Default Image
Default Image

۱۳ سارق صندوق امانات بانک ملی دستگیر شدند/ بازداشت برخی سارقان در ترکیه/ اکثر اموال صندوق‌ها بازگردانده شد + تصاویر

سارقانی که به شعبه بانک ملی در خیابان انقلاب دستبرد زده بودند، دستگیر شدند.هزاران سکه، مبالغ هنگفت ارز و اسکناس خارجی از این افراد کشف شده که تحویل بانک مرکزی می‌شود.

Default Image

"بمباران دانش‌آموز با محتوای درسی غیرکاربردی" چه تبعاتی برای نظام آموزش کشور داشته است؟!

بخش زیادی از محتوایی که دانش‌آموزان طی ۱۲ سال در مدارس فرا می‌گیرند به دلیل کاربردی نبودن نه تنها در زندگی اجتماعی آنها به کار نمی‌آید بلکه اثری از آن نیز در ذهنشان باقی نمی‌ماند! چرا برنامه درسی مدارس، صدای نیازهای آنها برای زندگی و بازار کار نیست؟!


برگزیده
یاداشت