مازندران/اقتصادی

مازندران و سامارای در آینده تجاری ایران وروسیه حرف خواهند داشت

نایب رییس اتاق بازرگانی استان سامارای روسیه با اشاره به اینکه ۲ استان مازندران و سامارا در صنعت و کشاورزی بسیار قوی هستند، افزود: تجارت این۲ استان نقش تعیین کننده در روابط اقتصادی روسیه و ایران ایفا خواهد کرد.

مازندران

یک دهه وعده چهاربانده کردن محور هزار/ آیا اسلامی می‌تواند پروژه نیمه‌تمام بهبهانی را تکمیل کند؟

وعده چهاربانده کردن محور هراز از دوره وزارت راه و شهرسازی بهبانی آغاز و به مدیریت محمد اسلامی در این وزارت‌خانه رسیده است و قول داده شد که این پروژه سال آینده به اتمام برسد.

مازندران/کشاورزی

درختان نارنج شهرهای مازندران؛ حیاط خلوت مگس مدیترانه‌ای

اکنون که آفت مگس مدیترانه ای تا حدود زیادی در باغداری تجاری مازندران کنترل شده، بی توجهی در برداشت محصول درختان نارنج خیابان‌های شهری و دیگر درختان مثمر محوطه ادارات دولتی و عمومی، این درختان را به میزبان درجه یک و حیاط خلوت این آفت تبدیل کرده است.

مازندران/کشاورزی

پرداخت غرامت به سیل زدگان خسارت‌ دیده کشاورزی در ساری

مدیر جهاد کشاورزی ساری با بیان اینکه در سیل اوخر اسفند ماه سال ۹۷ و ابتدای امسال بیش از ۸ هزار و ۵۰۰ نفر خسارت دیدند، گفت: بیش از 44 میلیارد تومان به‌صورت بلاعوض و تسهیلات به کشاورزان مرکز استان اختصاص یافته است.

مازندران/کشاورزی

زعفران مازندران و محدودیت‌هایی که باید برداشته شود

گران‌بهاترین محصولی که این روزها در مازندران تولید آن رونق گرفته و سبب شده چرخ زندگی تولیدکنندگانی که اقدام به تولید این محصول با ارزش کردند بچرخد، زعفران است که این روزها در مناطق بالادست‌ استان کشت می‌شود.

مازندران/اقتصادی

اشتغال حلقه مفقوده در شرق مازندران

زمان ثبت‌نام کاندیدای مجلس شورای اسلامی به اتمام رسید و این در حالیست که قرب به اتفاق کاندیداهای شرق مازندران، اشتغال را از مهمترین مشکلات منطقه و مهمترین اولویت کاری خود در صورت ورود به مجلس در بخش قانون‌گذاری و اجرا عنوان کردند.

مازندران

مازندران سایت دفن بهداشتی زباله ندارد/ رهاسازی شیرابه زباله‌ها در کوه و جنگل‌ها

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران با انتقاد از نحوه مدیریت پسماند در استان گفت: از 28 سایت دفن زباله هنوز در یکی از آنها دفن بهداشتی صورت نمی‌گیرد و شیرابه‌ها جنگل، آب و خاک را از بین برده است.

مازندران/کشاورزی

پای "کشاورزی هوشمند" در مازندران می‌لنگد!

امروزه کشاورزی هوشمند در بسیاری از کشورهای دنیا به جای کشاورزی سنتی مورد استفاده قرار می‌گیرد و حتی در برخی از استان‌های کشور نیز، این امر، در دستور کار قرار دارد اما در مازندران که قطب تولید محصولات کشاورزی است، به جرات می‌توان گفت پای "کشاورزی هوشمند" می‌لنگد.

مازندران

محمودآباد، فقر درآمد در خزانه گردشگری مازندران

محمودآباد در مرکز مازندران یکی از ۱۵ شهرستان ساحلی استان است که با وجود در اختیار داشتن حدود ۳۰ کیلومتر ساحل خزر و دسترسی آسان گردشگران و مسافران عبوری از جاده هراز به آن، از نبود درآمد پایدار گردشگری رنج می‌برد و به عبارتی تقریبا آورده‌ای از محل گردشگری نصیب این منطقه پرظرفیت نمی‌شود.

مازندران

بیماری آنفلوانزا در مازندران کنترل شد

بیماری آنفلوانزا که از اوایل مهر ماه سال جاری در اکثر استان‌های کشور از جمله مازندران با شدت بیشتری در مقایسه با سال گذشته شیوع یافته بود، طبق گزارش دانشگاه علوم پزشکی مازندران تا حد زیادی با خودمراقبتی مردم و فعالیت های بهداشتی و درمانی تحت کنترل درآمده و سرعت شیوع آن کم شده است.

مازندران/کشاورزی

فله فروشی، برند معکوس چای مازندران

فروش چای خشک به صورت فله‌ای و یا در بسته‌های بی‌نام و نشان با برچسب " چای شمال " و " چای ارگانیک مازندران " در حالی در استان‌های شمالی بویژه مازندران پر رونق است که هیچ کس نمی‌داند این چای‌ها از کجا و کدام مزرعه برداشت شده و در چه شرایطی فراوری شده و با گذشتن از چه مسیری به بازار رسیده است.

مازندران

ابهام در سرنوشت کفال‌های دریای مازندران

کاهش محسوس صید ماهی کفال در آب‌های ساحلی دریای خزر در حوزه مازندران گمانه زنی‌های مختلف و گاه ضد و نقیضی را در باره علت این وضعیت نزد صیادان، مسئولان شیلات، فعالان بازار ماهی فروشی و کارشناسان ایجاد کرده است، گمانه زنی‌هایی که یک سر آن به احتمال اثرگذاری بیماری چند سال پیش بر می‌گردد و سر دیگر آن انگشت اشاره را به سمت شرایط آب و هوایی می‌گیرد.


برگزیده
یاداشت