مازندران/اقتصادی

اختصاص ۱۰۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی پیش‌رونده

معاون اول رئیس‌جمهور با بیان اینکه پیش‌بینی‌شده امسال حدود 900 هزار میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی و خدماتی داده شود، گفت: از بانک مرکزی خواستم 100 هزار میلیارد آن را با نظر وزیران صنعت، جهاد یا دیگر وزیران برای واحدهایی که نقش پیش‌رونده دارند، اختصاص دهند که این امر موردقبول رئیس‌کل بانک مرکزی قرار گرفت.

مازندران

مُهر تایید بهداشتی برای صادرات بیش از چهار هزار تن فرآورده‌های دامی مازندران

مدیرکل دامپزشکی استان مازندران گفت: کارشناسان اداره قرنطینه و امنیت زیستی دامپزشکی استان در نیمه اول امسال مجوزهای بهداشتی برای صادرات چهار هزار و ۹۰۹ تن فرآورده‌های خام دام مازندران را صادر کردند.

مازندران

رئیس جمهور در مازندران تذکر گرفت/رئیس جمهور راهکار دیگری برای حل مشکل آب استان‌های دیگر داشته باشد

قاسم احمدی‌لاشکی نماینده مردم چالوس و نوشهر در مجلس شورای اسلامی پس از اتمام جلسه شورای برنامه‌ریزی استان مازندران با حضور معصومه ابتکار با درخواست 30 ثانیه وقت کرده و اعلام کرده است که مردم استان مازندران مخالف طرح انتقال آب دریایی خزر هستند.

مازندران

نگاه تک بُعدی، برنامه مهاجرت معکوس به روستاها را عملی نکرد

استاندار مازندران نگاه صرف کشاورزی به اقتصاد روستا را آسیب زننده برای این مناطق دانست و گفت : در دهه‌های اخیر این نگاه تک بُعدی به اقتصاد روستاهای مازندران باعث شده تا روند مهاجرت روستاییان به شهرها متوقف نشود.

مازندران

عملیات احداث واحدهای سیل‌زده مازندران تا پایان آذر ماه به اتمام می‌رسد

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مازندران با اعلام اینکه بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده تا پایان آذرماه عملیات ساخت واحدهای مسکونی به اتمام می‌رسد، گفت: اعتبار جدید برای ساخت و تکمیل واحدها نیاز نداریم.

مازندران

آخرین جزئیات حادثه زائران مازندرانی در عراق+ اسامی مجروحان و فوت‌شدگان

گروهی از زائران مازندرانی که در حال برگشت از عراق بودند ساعت 15 روز جمعه 12 مهر ماه امسال در منطقه بدره عراق واقع در 30 کیلومتری مرز مهران دچار حادثه شدند که مدیرکل حج و زیارت مازندران امروز به تشریح جزئیات این حادثه پرداخت.

مازندران

سفر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام به مازندران

آیت‌الله صادق آملی لاریجانی، پنجشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۸ ضمن سفر به مازندران در یادواره یکصد و ده شهید طلبه روحانی و تجلیل از مقام علمای منطقه رستمکلا، آیت الله العظمی علامه حاج شیخ ابوالحسن ایازی، قاضی عادل حجت الاسلام شیخ محمدرضا ایازی، شیخ محمد جواد ایازی و در یادواره تجلیل از مقام ملکوتی ۷۶ شهید سرافراز منطقه لفور و مقام مرحوم آیت الله العظمی صالحی مازندرانی و آیت الله شهید عبدالوهاب قاسمی، حاضر شدند.

مازندران/کشاورزی

تخلیط برنج محلی مازندران سنگ‌پرانی به اعتماد عمومی

حدود یک دهه از تجارت متقلبانه تخلیط برنج درجه یک ایرانی ( طارم محلی ) با خارجی و حتی برنج درجه دو و سه محلی در استان‌های شمالی کشور از جمله مازندران می‌گذرد و با وجود ارایه انواع و اقسام راهکارها، همچنان این تجارت متقلبانه به دلایل منفعت بالا برای متخلفان، ادامه دارد.

مازندران

نیروگاه زباله‌سوز ساری در نیمه راه بهره‌برداری/ناگفته‌های تأخیر در اجرای این پروژه

عیار واقعی پیشرفت کارخانه زباله‌سوز ساری در بازدید از خبرنگاران رونمایی شد و به‌نظر می‌رسد که با توجه به نصب دستگاه‌ها و میزان پیشرفت فیزیکی طرح، می‌توان اعلام کرد کارخانه زباله‌سوز ساری در نیمه راه بهره‌برداری قرار گرفته است.

مازندران

بارش پاییزی محورهای مازندران را لغزنده کرد

رئیس پلیس راه مازندران گفت: معمولا در فصل پاییز باتوجه به بارش‌ها احتمال ریزش و رانش در محورهای کوهستانی استان افزایش می‌یابد به همین دلیل توصیه ما در این زمان از سال پرهیز از سفرهای غیرضروری به‌ویژه در محورهای کوهستانی استان است.

مازندران/فرهنگی

اربعین و پایان بی‌قراری عاشقان در اربعین حسینی

مشتاقان هر آنچه در توان دارند به‌کار می‌گیرند تا بتوانند بر بهتر برگزار شدن مراسمات بیفزایند و در این راه هیچ عذری مورد قبول نیست نه‌تنها مشکلات اقتصادی نتوانسته مردم را از این کار منصرف کند بلکه اشتیاق‌شان بیشتر شده و از راهی وارد می‌شوند تا بتوانند ارادت خالصانه خود را به سرور و سالار شهیدان ثابت کنند.


برگزیده
یاداشت