مازندران/کشاورزی

توزیع کودهای شیمیایی کشت پائیزه در مازندران شروع شد

مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی مازندران با اظهار این که کشت پائیزه استان با کشت کلزا در مناطق میانبند آغاز شده و مشکلی در تامین نهاده ها وجود ندارد، گفت: توزیع کود شیمیایی اوره و سوپر فسفاته ساده با قیمت ثابت سال زراعی گذشته در حال توزیع از سوی کارگزاری‌ها است.

مازندران/ورزشی

پوست‌اندازی نساجی قائمشهر در ایستگاه بیستم

در حالی که حدود ۱۰ روز از شروع نقل و انتقال بازیکنان لیگ‌برتری می‌گذرد که در این مدت زمان کم دستکم ۶ بازیکن اصلی تیم نساجی قائمشهر عزمشان را برای جدایی از تنها نماینده شمال کشور در لیگ‌برتر جزم کرده‌ و تعدادی از این بازیکنان نیز با تیم‌های سال آینده خود به توافق رسیده‌اند.

مازندران/پزشکی

مازندران همچنان در وضعیت قرمز شیوع کرونا

با وجود تداوم روند کاهشی بستری‌شدگان کرونایی در مازندران، این استان همچنان در وضعیت قرمز به سر می‌برد و با نزدیک شدن ایام محرم و به ویژه تعطیلات تاسوعا و عاشورا، مسئولان ستاد مبارزه با کرونا در این استان، نگران هستند که این وضعیت تداوم پیدا کند.

مازندران

استان‌های دیگر نسبت به وضعیت کرونایی مازندران هوشیار باشند

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران خواستار قطع سفرهای غیرضروری به استان شد و گفت : شهروندان ساکن در سایر نقاط کشور باید نسبت به وضعیت قرمز کرونایی مازندران هوشیار باشند و از هرگونه سفر غیرضروری به این استان خودداری کنند.

مازندران/پزشکی

سهم اندک داروی کرونا برای مازندران

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه، داروی امام کاظم (ع) و از این دست داروها بر بیماری کووید 19، اثرگذار نبوده و مورد تایید نیستند، گفت: تعداد سهمیه دارو رمدسیویر کم است به طوری که در توزیع اول این دارو تنها برای مصرف ۱۰ بیمار، در مرحله دوم برای ۱۳ بیمار سهمیه تخصیص یافت و در حال حاضر نیز این میزان افزایش داشته است.

مازندران/ورزشی

استقلال-نساجی؛ دوئل استقلالی‌ها در بازی خانوادگی

تیم فوتبال نساجی مازندران امشب در دیداری خارج از خانه باید در شرایطی مقابل آبی‌پوشان پایتخت قرار خواهد گرفت که استقلالی‌ترین کادر فنی لیگ نوزدهم را در اختیار دارد و سرمربیان دو تیم هر دو از کاپیتان‌های سابق و چهره های محبوب استقلال هستند.

مازندران

آخرین وضعیت مازندران پس از سیل

بارش شدید باران به مدت چند ساعت در مازندران، علاوه بر وقوع خسارت در بسیاری از شهرهای این استان، موجب مرگ یک فرد آملی شد و حدود ۱۲ میلیارد ریال به بخش های کشاورزی گلوگاه خسارت وارد کرد، این در حالی است که بسیاری از متخصصان و اساتید دانشگاه در گذشته، بر لزوم چاره‌اندیشی نسبت به وقوع باران‌های سیل‌آسای چند ساعته تاکید کرده بودند.

مازندران/ورزشی

فکری و تغییرات مثبت تیم نساجی

تیم فوتبال نساجی مازندران از زمان تغییر سرمربی تا کنون با اعمال برخی تغییرات در تاکتیک بازی و ترمیم نقاط ضعف از سوی کادر فنی جدید، نتایج امیدوارکننده و قابل قبولی در ۶ دیدار رسمی و غیررسمی کسب کرده که نشان دهنده اثرگذاری تغییرات در نیمکت فنی این تیم است.

مازندران

خشک شدن مازندران درست است؟

شرایط جوی در کشور و به ویژه در مازندران طی سال‌های اخیر غیرقابل پیش‌بینی بود به گونه‌ای که در مقطعی از سال، در یک استان چند سال باران نمی‌بارید و در یک روز به اندازه آن چند سال باران شروع به باریدن کرد یا در مازندران بعد از چند سال، دو سال پشت سر هم پرآبی را تجربه کردیم که نتیجه آن، این پرسش در اذهان بود که آیا ترسالی آغاز شده و بر خشکسالی غلبه کرده‌ایم.


برگزیده
یاداشت