پشت پرده حملات به مصوبه شورای پول و اعتبار درباره حساب‌های تجاری چیست؟

مصوبه اخیر شورای پول و اعتبار جهت تفکیک حساب‌های شخصی از تجاری در قالب ۱۰۰ تراکنش با مجموع بیش از ۳۵ میلیون تومان، حملات شدیدی را متوجه دولت ساخته است درحالی‌که بررسی دقیق این مصوبه بیانگر آن بوده که در پشت پرده اتفاقاتی در جریان است.

پشت پرده حملات به مصوبه شورای پول و اعتبار درباره حساب‌های تجاری چیست؟
Default Image

توقف حراج الکترونیکی اموال تملیکی با ورود نهادهای نظارتی/ چرا میزان فروش در حراج‌های حضوری کاهش یافت؟

رئیس سازمان اموال تملیکی با اشاره به اینکه با پیگیری برخی مراجع نظارتی فروش از طریق حراج الکترونیک متوقف شد، گفت: جزئیات فروش از طریق مزایده‌های الکترونیک مثل حراج حضوری به‌صورت شفاف و ماهیانه اعلام خواهد شد.

رستم قاسمی: پرونده مشاورم در مراحل ابتدایی است / به نهاد‌های نظارتی دولت اعتماد کامل دارم / دقیق و بدون ملاحظه رسیدگی شود

رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی طی اطلاعیه ای درباره حواشی اخیر وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد: کلیه مطالب ذکر شده صرفا گمانه‌زنی است که صحت و سقم آن مشخص و مورد تایید نیست.

Default Image

گفتگوی متفاوت با حسن سبحانی/ قانون عملیات بانکی بدون ربا حتی یک ساعت در ایران اجرا نشد/خلق پول کلاً غلط و تقلب است

اجرای صحیح عقود و دستورات اسلام در نظام بانکی کشور یکی از چالش های مهم چهار دهه گذشته برای سیاست گذاری در حوزه پول و بانکداری بوده است. با حسن سبحانی اقتصاددان اسلامی به گفتگو در این زمینه پرداختیم.

Default Image

طرح آبرسانی غدیر در خاورمیانه نظیر ندارد/ ۱۲ هزار لیتر آب گوارا در هر ثانیه به سوی خوزستان می‌رود

یک کارشناس مدیریت منابع آب گفت: بسیاری از ایستگاه‌ پمپاژهای طرح غدیر برای اولین بار در خاورمیانه ساخته شده و نمونه آن را به جز در معدود کشورهای توسعه یافته در آمریکا در هیچ کجای دیگر نمی‌توان یافت.

طرح آبرسانی غدیر در خاورمیانه نظیر ندارد/ 12 هزار لیتر آب گوارا در هر ثانیه به سوی خوزستان می‌رود
Default Image

بانک مرکزی: آمار رئیس جمهور از کاهش ۲۰ درصدی تورم کاملاً صحیح است/ مخفی‌کاری دولت قبل در آمار تورم دستور همتی بود

بانک مرکزی در واکنش به شبهه‌افکنی اخیر اصلاح‌طلبان درباره کاهش ۲۰ درصدی تورم و ادعای اشتباه بودن آمار رئیس جمهور اعلام کرد:آمار رئیس جمهور از کاهش تورم کاملاً صحیح است؛منتقدان پاسخ به انتقادی را که امروز وارد می‌کنند، باید در زمستان ۹۷ جست‌وجو کنند.

Default Image

گفتگوی تسنیم با میرکاظمی/ بررسی افزایش مجدد ۱۰درصدی حقوق کارمندان و بازنشستگان دولت در نیمه دوم سال + فیلم

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به ضرورت ترمیم حقوق کارکنان دولت در نیمه دوم سال، از برنامه ریزی و بررسی‌ها برای افزایش ۱۰ درصدی مجدد حقوق کارمندان و بازنشستگان دولت با تامین منابع ۴۰ تا ۵۰ هزار میلیارد تومانی خبر داد.

گفتگوی تسنیم با میرکاظمی/ بررسی افزایش مجدد ۱۰درصدی حقوق کارمندان و بازنشستگان دولت در نیمه دوم سال

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به ضرورت ترمیم حقوق کارکنان دولت در نیمه دوم سال، از برنامه ریزی و بررسی‌ها برای افزایش ۱۰ درصدی مجدد حقوق کارمندان و بازنشستگان دولت با تامین منابع ۴۰ تا ۵۰ هزار میلیارد تومانی خبر داد.

گفتگوی تسنیم با میرکاظمی/ بررسی افزایش مجدد 10درصدی حقوق کارمندان و بازنشستگان دولت در نیمه دوم سال
آیین نامه رمزارزها در دولت تصویب شد/ امکان واردات خودرو با بیت کوین توسط مراکز رسمی استخراج

آیین نامه رمزارزها در دولت تصویب شد/ امکان واردات خودرو با بیت کوین توسط مراکز رسمی استخراج

وزیر صنعت از تصویب آیین نامه رمزارزها در دولت خبر داد و گفت: آیین‌نامه‌ای که امروز در دولت مصوب شد، بسیار کامل و دقیق است که همه موضوعات مربوط به رمزدارایی‌ها را از جمله نحوه تامین سوخت و انرژی آنان، نحوه واگذاری و اعطای مجوزها را مشخص کرده است.

گفتگو|خبرهای جدید ساداتی‌نژاد به تسنیم: کاهش بیشتر قیمت غذا در راه است/ خودکفایی گندم در سال ۱۴۰۲/ اعلام قیمت جدید تضمینی کشاورزی تا ۱۵ شهریور + فیلم

وزیر جهاد کشاورزی از کاهش بیشتر قیمت مواد غذایی در ماه‌های آینده، تحقق خودکفایی گندم خبازی در سال ۱۴۰۲، و اعلام قیمت‌های جدید خرید تضمینی محصولات اساسی کشاورزی از جمله گندم قبل از ۱۵ شهریور خبر داد.

Default Image
Default Image

اقدامات بانک مرکزی برای تشدید انضباط پولی و کنترل تورم/ دولت ۵۵ هزار میلیارد تومان از تنخواه را تسویه کرد

قائم مقام بانک مرکزی گفت: دولت سیزدهم هیچ استقراض مستقیمی از بانک مرکزی انجام نداده و در پایان سال ۱۴۰۰ بر خلاف سال ۱۳۹۹ و سالهای دیگر توانست حدد ۵۵ هزار میلیارد تومان تنخواه خود را به صورت نقدی تسویه کند.

Default Image

حل مشکل آب همدان در هفته‌های آتی با تکمیل یک ابرپروژه ۱۴۵ کیلومتری/وزیر نیرو: امسال قطع برق خانگی نداشتیم

وزیر نیرو از حل مشکل آب همدان در هفته‌های آتی با تکمیل یک ابرپروژه ۱۴۵ کیلومتری خبر داد و گفت: در دولت سیزدهم، برنامه ۳۵ هزار مگاوات افزایش توان تولید برق پیش بینی شده است.

تحویل یک دولت با 1000 هزار میلیارد تومان کسری و بدهی/ دولت سیزدهم چطور بودجه را مدیریت کرد؟

تحویل یک دولت با ۱۰۰۰ هزار میلیارد تومان کسری و بدهی/ دولت سیزدهم چطور بودجه را مدیریت کرد؟

دولت سیزدهم در شرایطی آغاز به کار کرد که با کسری بودجه ۴۸۰هزار میلیارد تومانی و بدهی ۵۳۵هزار میلیارد تومانی از محل اوراق مواجه بود، با این وجود افزایش قابل توجه حقوق، یارانه ها و رشد دو برابری بودجه عمرانی در دستور کار قرار گرفت.

جزئیات افزایش ظرفیت نیروگاهی کشور در ۱ سال اخیر/ آمار ۲ برابری دولت سیزدهم در برابر دولت قبل

افزایش ظرفیت تولید برق در سه بخش بهره‌برداری از واحدهای جدید حرارتی و تجدیدپذیر و ارتقای توان عملی واحدهای موجود حرارتی در یک‌سال اول دولت سیزدهم پیگیری شد و در سال اول، دو برابر متوسط آمار ۸ ساله دولت تدبیر و امید، به ظرفیت تولید برق کشور افزوده شد.

جزئیات افزایش ظرفیت نیروگاهی کشور در 1 سال اخیر/ آمار 2 برابری دولت سیزدهم در برابر دولت قبل
گزارش بانک جهانی/ چشم انداز شاخص‌های کلان اقتصاد ایران در 1401 مثبت است، حتی با تحریم

گزارش بانک جهانی/ چشم انداز شاخص‌های کلان اقتصاد ایران در ۱۴۰۱ مثبت است، حتی با تحریم

بانک جهانی با بررسی چشم انداز شاخص های کلان اقتصاد ایران در سال ۲۰۲۲ پیش‌بینی کرد با وجود حفظ تحریم‌ها، رشد اقتصادی ایران در این سال به ۳.۳ درصد برسد و تراز حساب های جاری ایران مثبت ۴.۱ درصد تولید ناخالص داخلی شود.


برگزیده
یاداشت