بیانیه ترامپ درباره اعمال تحریم‌های جدید علیه برنامه‌های موشکی و هسته‌ای ایران

رئیس‌جمهور آمریکا طی بیانیه‌ای اعلام کرد که در راستای محدود کردن برنامه هسته‌ای، موشک‌های بالستیک و سلاح‌های متعارف ایران فرمان اعمال تحریم‌های جدیدی را علیه ۲۷ شخص حقیقی و حقوقی صادر کرده است.

ماشه بی‌فشنگ ترامپ؛ بعد از چین و روسیه، اروپا هم با طرح ماشه آمریکا علیه ایران مخالفت کرد

پس از آن که چین و روسیه به صراحت با هرگونه بازگرداندن تحریم های آمریکا علیه ایران مخالفت کردند سه کشور اروپایی نیز روز گذشته در بیانیه‌ای با تصمیم آمریکا برای بازگرداندن تحریم های لغو شده تحت قطعنامه 2231 مخالفت کردند.

گروسی:آژانس و ایران روی ریل همکاری هستند؛بازدید از مکان دوم در روزهای آینده

رافائل گروسی مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی هر گونه وابستگی به سیاست‌های ضد ایرانی واشنگتن را رد و تصریح کرد که فعالیت‌های ایران و آژانس روی ریل همکاری قرار دارد و طبق توافق انجام شده، بارزسان آژانس در روزهای آینده از مکان دوم در این کشور بازدید خواهند کرد.

درخواست آمریکا برای فعال کردن مکانیسم ماشه و واکنش‌های منفی به آن

پس از آنکه دولت ترامپ شورای امنیت سازمان ملل را از قصد خود برای فعال سازی مکانیسم ماشه مطلع کرد، دیگر اعضای باقیمانده برجام با این اقدام مخالفت کرده و روسیه نیز خواستار برگزاری نشست شورای امنیت درباره ایران شد.

هشدار چین به آمریکا:

به تحریم های یکجانبه ایران پایان دهید

چین امروز دوشنبه بار دیگر ضمن حمایت از پیشنهاد «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه برای تشکیل نشست فوق‌العاده شورای امنیت با حضور ایران و آلمان، به واشنگتن هشدار داد به تحریم های یکجانبه خود علیه ایران پایان دهد و به مسیر صحیح تصمیمات شورای امنیت باز گردد.


برگزیده
یاداشت