آمریکا: هیچ مشوقی برای ترغیب ایران به مذاکره در نظر نگرفته‌ایم

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا درباره احتمال معاف کردن برخی کشورها از اجرای تحریم‌های نفتی واشنگتن علیه ایران به‌منظور ترغیب ایران برای مذاکره با آمریکا، اعلام کرد که واشنگتن هیچ مشوقی برای این منظور در نظر نگرفته است.

رویترز مدعی شد: تهدید ایران درباره پایان توافق با آژانس

رویترز در خبری مدعی شده به نامه‌ای از جمهوری اسلامی ایران دست یافته که در آن تهران اقدام آمریکا مبنی بر پیشبرد موضع ضدایرانی در جلسه آتی شورای حکام را "ویران‌گر" توصیف کرده و آن را پایانی بر "تفاهم مشترک ایران و آژانس اتمی" دانسته است.

پیام برجامی متفاوت بایدن از تریبون اجلاس مونیخ

«جو بایدن» رییس جمهوری آمریکا در کنفرانس امنیتی مونیخ و نشست گروه هفت، از بازگشت آمریکا به مذاکرات گروه ۱+۵ با ایران سخن به میان آورد؛ رویکردی که برایند تعهدپذیری چندساله ایران در برجام و شکست راهبرد «فشار حداکثری» دولت ترامپ در قبال تهران است.

روسیه خواستار ارتقای همکاری بهداشتی با ایران به بالاترین سطح شد

«الکساندرا دروونوا» قانم مقام وزیر بهداشت روسیه با بیان اینکه همکاری در زمینه های سلامت با ایران برای کشور ما افتخار بزرگی است، تصریح کرد، بر همین اساس پیشنهاد می کنیم که توافقنامه ای ابتدا بین وزارت خانه های بهداشت و سپس در بالاترین سطح بین دولت های دو کشور به امضا برسد.

سه راه حل بایدن برای پایان بن‌بست هسته‌ای با ایران

نشریه پولتیکو در گزارشی با تاکید بر اینکه اکنون فرصتی برای گفت وگوهای جدید میان تهران و واشنگتن با روح دیپلماسی "برد-برد" ایجاد شده است، به ارائه سه راهکار به جو بایدن برای کاهش فشارهای اقتصادی بر ایران در جهت احیای برجام پرداخت.

تهديد ترامپ عليه ايران: موشک‌های شلیک ‌شده به سفارت آمریکا در بغداد ایرانی بود! / ظریف پاسخ داد، سردار قاآنی به عراق سفر کرد

رئیس جمهور آمریکا با اتهام‎زنی بی‌پایه و اساس علیه ایران، کشورمان را به دست داشتن در حمله راکتی اخیر به سفارت ایالات متحده در بغداد متهم کرد و گفت که اگر یک آمریکایی کشته شود، ایران را مسئول خواهد دانست.


برگزیده
یاداشت