وزیر خارجه آمریکا به ژاپن و کره جنوبی ۹۰ روز فرصت داده تا معاملات خود را با ایران کامل کنند

خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی به نقل از یک منبع آگاه نوشت: آمریکا به ایران اجازه داده است تا از منابع مالی مسدود شده خود در ژاپن و کره جنوبی برای بازپرداخت بدهی‌های خود به این دو کشور استفاده کند.

انگلیس: از رئیسی می‌خواهیم ایران را در مسیر متفاوتی قرار دهد/ به موعد تصمیم‌گیری در مذاکرات وین نزدیک می‌شویم

نماینده و سفیر انگلیس در سازمان ملل با بیان اینکه از گفت‌وگوهای میان ایران و عربستان سعودی استقبال می‌کنیم، گفت: گفت‌وگو، سنگ‌بنای جلوگیری از تشدید تنش‌ها در منطقه است.

وال ‌استریت ژورنال: آمریکا آماده رفع تحریم‌های نفتی و بانکی ایران است

وال‌استریت‌ژورنال به نقل از دو منبع آگاه نوشت: آمریکا آماده رفع تحریم‌های اعمال‌شده علیه بانک مرکزی ایران و شرکت‌های نفتی و نفت‌کش این کشور به بهانه «تروریسم» و چند بخش دیگر اقتصاد ایران از جمله فولاد و آلومینیوم است.

آمریکا: هیچ مشوقی برای ترغیب ایران به مذاکره در نظر نگرفته‌ایم

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا درباره احتمال معاف کردن برخی کشورها از اجرای تحریم‌های نفتی واشنگتن علیه ایران به‌منظور ترغیب ایران برای مذاکره با آمریکا، اعلام کرد که واشنگتن هیچ مشوقی برای این منظور در نظر نگرفته است.

رویترز مدعی شد: تهدید ایران درباره پایان توافق با آژانس

رویترز در خبری مدعی شده به نامه‌ای از جمهوری اسلامی ایران دست یافته که در آن تهران اقدام آمریکا مبنی بر پیشبرد موضع ضدایرانی در جلسه آتی شورای حکام را "ویران‌گر" توصیف کرده و آن را پایانی بر "تفاهم مشترک ایران و آژانس اتمی" دانسته است.

پیام برجامی متفاوت بایدن از تریبون اجلاس مونیخ

«جو بایدن» رییس جمهوری آمریکا در کنفرانس امنیتی مونیخ و نشست گروه هفت، از بازگشت آمریکا به مذاکرات گروه ۱+۵ با ایران سخن به میان آورد؛ رویکردی که برایند تعهدپذیری چندساله ایران در برجام و شکست راهبرد «فشار حداکثری» دولت ترامپ در قبال تهران است.


برگزیده
یاداشت