انتقاد اوباما، بخاطر ضعف ترامپ در مهار کرونا

باراک اوباما رئیس جمهوری سابق آمریکا که در سه سال گذشته از دونالد ترامپ و دولت وی به ندرت اظهارنظر و انتقادی کرده است، همه گیری ویروس کرونا باعث شد تا بار دیگر و بطور ضمنی عملکرد دولت ترامپ در مواجه با این ویروس را مورد انتقاد قرار دهد.

آمریکا ۱۰۰۰ موشک به عربستان می‌فروشد

با وجود ممنوعیت های فروش سلاح های اروپایی به سعودی ها به دلیل جنایت جنگی در یمن و در وانفسای کسادی و خسارت سنگین چند صد میلیون دلاری شرکت بوئینگ، وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام کرد که این شرکت بیش از یکهزار موشک به عربستان سعودی می‌فروشد.

پول چینی مقابل پول آمریکایی/پایان سلطه دلار

خبر پایان سلطه دلار به‌وسیله چین در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی دست‌به‌دست می‌شود و همه از ارز دیجیتال چین می‌گویند که قرار است فاتحه دلار را بخواند و چین را رهبر جهان کند. آیا پول ملی چین این قدرت را دارد یا برخی با شنیدن اجرای آزمایشی استفاده از ارز دیجیتالی که توسط دومین قدرت اقتصادی جهان، توسعه‌ یافته، هیجان‌زده شده‌اند؟

برگ برنده ایران در چالش نفتی بین عربستان سعودی و آمریکا

بحران نفتی ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا سبب شده تا توازن متقابل در خصوص اقتصاد تک‌محصولی کشورهای حاشیه خلیج فارس در مقابل ایران به عنوان یک رقیب راهبردی بر هم خورده و زمینه‌ساز عقب‌نشینی آنان را در برخی پرونده‌های مهم از جمله یمن فراهم کند.


برگزیده
یاداشت