نهضت امام خمینی(ره) سرآغاز هویت بخشی به جهان

انقلاب اسلامی، دستاورد عظیم امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی است که موجب ایجاد نهضت بیداری اسلامی به عنوان سرآغازی برای هویت بخشی به جهان شده و مهمتر اندیشه و نگاه الهی ایشان به اذعان صاحبنظران امر، نگاه دنیا را نیز تغییر داده است.

پیام رهبر انقلاب به‌مناسبت آغاز به کار یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی

رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر نقش اساسی نمایندگان در نشاندن مجلس در جایگاه شایسته آن فرمودند: آنگاه که نمایندگان با شناخت درست از شرایط و اولویت‌های کشور و با کارشناسی، حضور فعال و منظم، پاکدستی و امانتداری، وظایف خود را انجام دهند، مجلس به معنی حقیقی در رأس امور کشور خواهد بود.

روحانی در تماس با وزیر ارتباطات و فناوری از اهمیت توسعه و تکمیل دولت الکترونیک و فضای مجازی گفت

رییس جمهوری در تماس با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات توسعه دولت الکترونیک را در کشور حائز اهمیت دانست و با قدردانی از تلاشگران این حوزه، بر لزوم اهتمام در راستای تکمیل هرچه سریعتر این امکان در کشور تاکید کرد.

آمریکا به هیچ وجه صلاحیت سیاسی، حقوقی و اخلاقی برای قضاوت دیگر کشورها را ندارد

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: آمریکا به هیچ وجه صلاحیت سیاسی، حقوقی و اخلاقی برای قضاوت دیگر کشورها را ندارد و بهتر است اول به سابقه پلید و سیاه خود بپردازد؛ بویژه اینکه مدیریت وزارت امور خارجه آمریکا اکنون با افتخار دروغ را عامل پیشرفت خود می‌داند.

موافقت با تعمیم قواعد و روش‌های تجارت الکترونیک فروش و تحویل دارو

پنجاهمین جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی عصر شنبه به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی و با حضور سران قوای مقننه و قضائیه و دیگر اعضا تشکیل و با تعمیم قواعد و روش های تجارت الکترونیکی درخصوص فروش و تحویل دارو موافقت شد.

روحانی: امیدواریم آمریکا دست به کار اشتباهی نزند

رییس جمهوری در تماس تلفنی امیر قطر با تاکید بر اینکه ایران هیچگاه آغازگر درگیری نخواهد بود، گفت: اگر نفتکش‌های ما در دریای کارائیب یا در هر کجا از جهان توسط آمریکایی‌ها دچار مشکل شوند متقابلا برای آنها مشکل بوجود خواهد آمد؛ امیدواریم آمریکایی‌­ها دست به خطا نزنند.

مجرم اصلی فاجعه فلسطین، دولتهای غربی و سیاست‌های شیطانی آنهاست

رهبر معظم انقلاب فرمودند: مجرم اصلی فاجعه غصب فلسطین، دولتهای غربی و سیاستهای شیطانی آنها بود. آن روزی که دولتهای فاتح جنگ اول جهانی، نیاز به یک پایگاه امن در قلب این منطقه را برای تضمین سلطه‌ی دائمی خود بیش از پیش احساس کردند. انگلیس از سالها پیش از آن با طرح بالفور زمینه را آماده و بدعتی به نام صهیونیسم را مهیای نقش‌آفرینی کرده بود.

استیفای کامل حقوق ملت فلسطین شرط اصلی استقرار صلح پایدار است

رییس قوه قضاییه در پیامی به وزرای دادگستری کشورهای اسلامی با تاکید بر اینکه استیفای کامل حقوق ملت فلسطین شرط اصلی استقرار صلح پایدار است، آمادگی قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران را برای پیگیری استیفای حقوق ملت فلسطین و رسیدگی به جنایت‌ها و تجاوزهای رژیم صهیونیستی در مراجع حقوقی ملی و بین‌المللی با هم‌فکری و همکاری این کشورها اعلام کرد.

جهانگیری:

کانون اصلی توسعه کشور آموزش و پرورش است

معاون اول رییس جمهوری با اشاره به جایگاه مهم و حساس آموزش و پرورش در توسعه کشور گفت: آموزش و پرورش از مهمترین مراکز توسعه کشور است و به هر میزان که در آن تحول رخ دهد شاهد پویایی و خلاقیت در همه بخش‌های اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی کشور خواهیم بود.

انتشار شیوه‌نامه اعطای مجوز اقامت پنج‌ساله به سرمایه‌گذاران خارجی

متن کامل «شیوه‌نامه اعطای مجوز اقامت پنج‌ساله به سپرده‌گذاران و سرمایه‌گذاران خارجی» و فرم های درخواست سپرده‌گذاری و سرمایه‌گذاری به ۳ زبان فارسی، انگلیسی و عربی در پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور منتشر شد.


برگزیده
یاداشت