پیش‌بینی ایجاد ۶۳هزار شغل با هوش مصنوعی/ ضرورت ورود آموزش‌های مهارتی کنار تولید

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای با اعلام آمادگی این سازمان جهت تربیت نیروی ماهر متناسب با نیاز بازار کار گفت: در ۴ سال آینده ۸۳میلیون شغل در جهان حذف و ۶۳میلیون شغل با تأثیرپذیری از تورم، کندی رشد و هوش مصنوعی ایجاد می‌شود.

پیش بینی ایجاد 63 هزار شغل با هوش مصنوعی/ضرورت ورود آموزش های مهارتی در کنار تولید
پایان بی‌برقی؟/ جزئیات 140 اقدام برای عبور بدون خاموشی از تابستان 1402

پایان بی‌برقی؟/ جزئیات ۱۴۰ اقدام برای عبور بدون خاموشی از تابستان ۱۴۰۲

وزارت نیرو ۱۴۰ اقدام اساسی را برای عبور بدون خاموشی از تابستان گرم ۱۴۰۲ دردستور کار قرار داده؛ این درحالی است که با وجود تحقق تمامی برنامه‌های افزایش ظرفیت تولید، ناترازی ۱۱ هزار مگاواتی باقی می‌ماند که با مدیریت مصرف، تلاش برای مهار آن آغاز شده است.

مناظره| کوچی: خودروسازی ما لگن سازی است/ میرسلیم: فرقی بین لندکروز و ۲۰۶ وجود ندارد

در حالی رشید کوچی نماینده مجلس صنعت خودروسازی را به لگن سازی تشبیه کرده است، میرسلیم از صنعت خودروسازی کشور دفاع کرده می گوید، "فرقی بین لندکروز و ۲۰۶ وجود ندارد" و واردات خودروی دست دوم واویلا است.

مناظره| کوچی: خودروسازی ما لگن سازی است/ میرسلیم: فرقی بین لندکروز و 206 وجود ندارد
پیشنهاد توزیع رایگان CNG به مدت 3 سال/ احتمال واردات بنزین از روسیه

پیشنهاد توزیع رایگان CNG به‌مدت ۳ سال/ احتمال واردات بنزین از روسیه

رئیس هیئت مدیره انجمن CNG گفت: پیشنهادی به دولت ارائه کرده‌ایم که به‌مدت ۳ سال توزیع رایگان CNG صورت بگیرد تا مردم به تبدیل خودروهای خود به دوگانه‌سوز رغبت نشان دهند؛ این پیشنهاد هم‌اکنون در سازمان برنامه‌وبودجه درحال بررسی است.

متروکه حساب شدن خودروهای متوقف در گمرکات پس از صدور اخطاریه

متروکه حساب شدن خودروهای متوقف در گمرکات پس از صدور اخطاریه

طبق آخرین بخشنامه گمرک ایران، چنانچه مالکان خودروهای وارداتی، ظرف مهلت قانونی نسبت به خروج خودرو های ورود موقت و متوقف شده از گمرکات اقدام نکنند،گمرکات موظفند پس از صدور اخطاریه برابر با ماده ۲۴ قانون گمرکی در اقدامات مقتضی را انجام دهند.

نماینده کارگران: مگر گرفتن چک و سفته از کارگر قانونی بود که حالا ممنوع شود؟

نماینده کارگران: مگر گرفتن چک و سفته از کارگر قانونی بود که حالا ممنوع شود؟

عضو هیئت مدیره شوراهای اسلامی کار تهران با انتقاد از پیش نویس لایحه اصلاحیه قانون کار گفت: بعضی از دوستان و کارشناسان حوزه کار، لایحه پیش‌نویس اصلاح قانون کار را خبر خوش برای کارگران قلمداد می‌کنند حال آنکه این پیش‌نویس دارای ایراداتی است.

صفر تا صد پروژه ساخت "هواپیمای جت ایرانی"/ علت اصرار برای ساخت جت ۷۲ نفره ایرانی چیست؟!

پروژه "هواپیمای جت مسافربری ۷۲ نفره ایرانی" از جمله ابرپروژه‌های علمی کشورمان است که با همکاری معاونت علمی، وزارت دفاع، دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان در حال ساخت است. با گذشت ۹ سال از آغاز طراحی جت ۷۲ نفره، وضعیت این پروژه به کجا رسیده است؟

Default Image
Default Image

جولان رقبای ریال در بازار آزاد ارز/ تناقض سیاست جدید ارزی با مجوز ترخیص با پته و «واردات از صادراتِ خود»

در حالی که بانک مرکزی معاملات شرکتها در بازار آزاد ارز را صراحتا تخلف اعلام کرده، منابع ارزی ترخیص کالا با پته گمرکی از بازار غیررسمی تامین شده و در مورد واردات کالا از محل صادرات خود نیز ابهامات جدی درمورد نرخ گذاری مطرح شده است.


برگزیده
یاداشت