علی لاریجانی،رئیس مجلس با بیان اینکه روابط دو کشور و ملت ایران و چین همواره بر پایه دوستی بوده است، گفت: ایران آماده تقویت روابط در زمینه‌های مختلف با کشور چین است.

آمادگی ایران برای تقویت روابط با چین

شناسه خبر: 10351 سرویس: سیاسی

رئیس مجلس شورای اسلامی، در سفر به چین با "لی جان شو"، رئیس پارلمان خلق این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد. در این دیدار، رئیس پارلمان خلق چین با تأکید بر روابط دیرینه دو کشور، گفت: در طول دو هزار سال رابطه بین دو کشور هرگز نزاع و اختلافی وجود نداشته است.


رئیس پارلمان خلق چین افزود: سفر رئیس‌جمهور خلق چین به ایران نقطه عطفی در روابط دو کشور بود که توافق‌های راهبردی امضا شده است، در این سفر نشان از عزم دو کشور برای همکاری‌های طولانی مدت دارد.

وی، سفر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی و هیئت همراه به کشور چین را حاوی پیامی روشن برای همکاری درازمدت بین دو کشور دانست.

لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار با قدردانی از میزبانی شایسته پارلمان خلق چین، گفت: روابط دو کشور و ملت ایران و چین همواره بر پایه دوستی بوده است.

رئیس مجلس هدف از سفر به چین را گسترش همکاری‌های دو کشور برشمرد و اظهار داشت: ایران آماده تقویت روابط در زمینه‌های مختلف با کشور چین است.مهمترین عناوین
مهمترین عناوین سیاسی