جدیدترین آمار وزارت راه و شهرسازی درباره بازار مسکن حاکی از آن است که متوسط قیمت هر مترمربع مسکن طی بهمن امسال از مرز ۱۰ میلیون تومان عبور کرده، ضمن این که معاملات نیز در ماه گذشته نسبت به دیماه حدود ۳۹ درصد افزایش یافته است.

افزایش ۳۹ درصدی معاملات مسکن در بهمن ماه/ مسکن ۲.۹ درصد گران شد

شناسه خبر: 10365 سرویس: اقتصادی

در دیماه امسال روند رشد قیمت مسکن کُند شد و در این ماه متوسط قیمت هر مترمربع در مناطق 22 گانه پایتخت فقط 1.5 درصد افزایش یافت. در برخی مناطق نیز متوسط قیمت بین 2 تا 8 درصد کاهش یافت که این اتفاق برای اولین بار طی 12 ماه منتهی به دیماه محسوب می شد.


بر اساس آمار رسمی وزارت راه و شهرسازی متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در بهمن امسال نسبت به ماه پیش از آن (دیماه 97) بالغ بر 2.9 درصد افزایش یافته است. در بهمن امسال متوسط قیمت هر مترمربع به 10 میلیون و 66 هزار تومان رسید. در دیماه متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی 9 میلیون و 778 هزار تومان بود.

همچنین تعداد معاملات ثبت شده در بهمن ماه 8099 فقره بود که با رشد 39 درصدی نسبت به ماه پیش از آن روبرو بوده است. در دیماه امسال 5800 فقره معامله در سامانه املاک و مستغلات ثبت شده بود.


متوسط قیمت مسکن (مترمربع) در منطقه یک طی بهمن ماه امسال 21 میلیون و 624 هزار تومان بود که در مقایسه با قیمت 22 میلیون و 974 هزار تومانی دیماه حدود 5 درصد کاهش را نشان می دهد. در سایر مناطق قیمت نسبت به دیماه افزایش یافته است. طبق روال همیشگی بانک مرکزی با چند روز تاخیر جدیدترین آمار وزارت راه و شهرسازی در رابطه با بازار مسکن را بازنشر می کند.مهمترین عناوین
مهمترین عناوین سیاسی