دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری از حمایت این ستاد از فعالیت‌ها و ایده‌های نوآورانه و فناورانه نخبگان و جوانان در حوزه زیست فناوری با اجرای مدل سرمایه گذاری جسورانه خبر داد و گفت: در تلاشیم با ایجاد اشتغال مولد از مهاجرت نخبگان علمی به دیگر کشورها جلوگیری کنیم.

پیشگیری از مهاجرت نخبگان علمی با ایجاد اشتغال مولد

شناسه خبر: 10402 سرویس: کسب و کار

مصطفی قانعی با اشاره به تاثیرات علم زیست فناوری در توسعه اقتصادی کشور اظهارداشت: در حال حاضر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری با تولید داروهای زیستی ثابت کرده است که نه تنها هزینه ای برای دولت ندارد بلکه با کمک این علم می تواند نقشی اساسی در رونق اقتصادی کشور داشته باشد.


وی بیان کرد: هم اکنون با توجه به نیروی انسانی متخصصی که در حوزه زیست فناوری داریم، قطعا می‌توانیم محصولات ساخته شده در داخل را جای محصولات وارداتی استفاده کنیم زیرا توانمندی جوانان ایرانی در این عرصه بسیار زیاد است.
وی افزود: ستاد در تلاش است تا با اجرای مدل سرمایه گذاری جسورانه، از فعالیت‌ها و ایده‌های نوآورانه و فناورانه نخبگان و جوانان در حوزه زیست فناوری حمایت کند. قانعی در ادامه تاکید کرد: اگر دولت بودجه های زیستی را به اندازه کافی و بر اساس مدلی که ستاد توسعه زیست فناوری ارایه کرده است، در نظر گیرد، طی سال های آینده از خروج ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون دلار ارز از کشور جلوگیری می شود. به گفته دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی، بودجه ستاد توسعه زیست فناری در سال ۹۷، حدود ۱۹ میلیارد تومان بود. متاسفانه این مبلغ در لایحه بودجه پیشنهادی سال آینده با کاهش ۴۰ درصدی، مواجه شده است.مهمترین عناوین
مهمترین عناوین سیاسی