مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی از ادامه فعالیت سامانه بارشی در کشور تا روز جمعه خبر داد.

بارش باران در اکثر استان‌های کشور/بارندگی‌ها تا جمعه ادامه دارد

شناسه خبر: 10440 سرویس: اجتماعی

احد وظیفه درباره وضعیت آب‌وهوای کشور، گفت: با ادامه فعالیت سامانه بارشی در نیمه غربی کشور، روز پنجشنبه بارش‌ها در نیمه غربی ادامه خواهد داشت و به‌تدریج به مرکز و شرق کشور نیز خواهد کشید.


وی افزود: شدت بارش‌ها در کردستان، کرمانشاه، شمال ایلام، لرستان، چهارمحال و بختیاری، شمال خوزستان و غرب فارس نیز خواهد بود. همچنین در برخی مناطق نیمه شرقی نیز وزش باد شدید گاهی همراه با گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.

وظیفه ادامه داد: در روز جمعه دهم اسفندماه نیز بارش در بخش‌هایی از مرکز و شرق کشور ادامه خواهد داشت و در جنوب شرق از شدت بیشتری برخوردار خواهد بود و در اواخر وقت هم از کشور خارج می‌شود. در این روز در خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، غرب هرمزگان و جنوب کرمان به سبب رگبار، رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی و آب‌گرفتگی معابر، احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها پیش‌بینی می‌شود. در روز شنبه برای اغلب مناطق کشور آسمانی صاف پیش‌بینی می‌شود.


وظیفه درباره‌ وضعیت آب‌وهوای پایتخت نیز گفت: در روز پنجشنبه نهم اسفندماه آسمان تهران نیمه‌ابری و در بعدازظهر همراه با افزایش ابر و گاهی بارش باران و وزش باد خواهد بود. بیشینه و کمینه دمای هوا در این روزبه ترتیب ۱۳ و سه درجه سانتی‌گراد است. همچنین هوای پایتخت در جمعه ۱۰ اسفندماه نیمه‌ابری در بعضی ساعات ابری گاهی همراه با بارش باران و اوایل شب با وزش باد همراه خواهد بود. در این روز حداکثر دمای هوا ۱۳ درجه و کمترین آن چهار درجه سانتی‌گراد است. در روز شنبه یازدهم اسفندماه نیز هوای پایتخت صاف، گاهی همراه با وزش باد بوده و حداکثر و حداقل دمای هوا نیز ۱۳ و چهار درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.مهمترین عناوین
مهمترین عناوین سیاسی