مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با اشاره به اجرای طرح حذف هم‌پوشانی بیمه‌ای اظهار داشت: حدود دو میلیون دفترچه بیمه دارای هم‌پوشانی مربوط به افراد دو دفترچه‌ای حذف شده است.

حذف هم‌پوشانی بیمه‌ها/ دو میلیون دفترچه بیمه باطل شد

شناسه خبر: 10442 سرویس: اجتماعی

طاهر موهبتی اظهار داشت: توسعه خدمات الکترونیک را در دستور کار داریم و در این راستا اجرای طرح نسخه الکترونیک آغاز شده است.


وی با اشاره به اینکه پایلوت این طرح به مدت شش ماه در استان کرمان با موفقیت همراه بوده است، ادامه داد: از امروز این طرح در استان بوشهر آغاز شده است که شهرستان گناوه پایلوت این طرح است.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت خاطرنشان کرد: در سطح کشور ۴۰ میلیون نفر از خدمات بیمه سلامت بهره‌مند می‌شوند که در استان بوشهر تعداد بیمه‌شده‌ها ۴۹۰ هزار نفر معادل ۴۳ درصد جمعیت استان است.

وی با اشاره به اینکه ۴۳ هزار مرکز درمانی در سطح کشور طرف قرارداد بیمه سلامت هستند افزود: سال گذشته ۱۹۰ میلیون بار مراجعه برای استفاده از خدمات بیمه سلامت صورت گرفته است.

موهبتی با اشاره به اجرای طرح حذف هم‌پوشانی بیمه‌ای خاطرنشان کرد: میزان هم‌پوشانی بیمه سلامت و بیمه تامین اجتماعی چهار میلیون و ۶۰۰ هزار نفر است که تلاش داریم این هم‌پوشانی‌ها حذف شوند.


وی با بیان اینکه حدود دو میلیون دفترچه دارای هم‌پوشانی مربوط به افراد دو دفترچه‌ای حذف شده است تصریح کرد: اجرای کامل این طرح و حذف همه هم‌پوشانی‌ها مستلزم گذشت زمان است.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت تاکید کرد: اجرای طرح نسخه‌نویسی الکترونیک نقش مهمی در کاهش هزینه‌ها و رسیدگی بهتر و دقیق‌تر دارد که امیدواریم اطلاع‌رسانی مناسب در این زمینه انجام شود.

وی افزود: رسانه‌ها می‌توانند نقش مهمی در اطلاع‌رسانی از وضعیت این طرح داشته باشند و مردم و مراکز درمانی و پزشکان را بیش از پیش با این طرح آشنا سازند.مهمترین عناوین
مهمترین عناوین سیاسی