قائم‌مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل:

ایران آمادگی بین‌المللی کردن علم را دارد

شناسه خبر: 10450 سرویس: آموزشی

قائم‌مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل با بیان اینکه ایران آمادگی بین‌المللی کردن علم را دارد، گفت: با بین‌المللی کردن علم می‌توانیم دنیایی راحت‌تر برای مردم فراهم کنیم.


حسین سالارآملی اظهار کرد: نگاه من این است که اگر تمدنی شکل گرفته است، بر مبنای علم و فناوری بوده است. اگر به تمدن‌های باستانی ایران توجه کنیم می‌بینیم که در این تمدن‌ها علم و دانش را در خدمت مردم قرار داده‌اند.
وی افزود: هرجا علم و دانش در اختیار مردم قرار گرفته است، تولید ثروت کرده است. ایجاد و ساخت قنات‌ها در کشور ما مثال خوبی در این زمینه است.
قائم‌مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل گفت: تمدن‌های ایران گردش دانش را پذیرفته بودند و برای آن مرز ایجاد نکردند. در کتاب تاریخ تمدن ویل دورانت به این موضوع اشاره شده است که در ایران باستان از همه جای دنیا برای تحصیل علم به آنجا می‌آمدند. ایلامیان علم را به وطن محدود نکردند.

سالارآملی افزود: نکته‌ای که باید به آن توجه شود، نوآوری است. نوآوری قسمت مهمی از تمدن‌ها است. تاکید می‌کنم که اگر علم و فناوری را بین‌المللی کنیم، می‌توانیم دنیایی راحت‌تر را برای مردم فراهم کنیم و ایران برای این کار آمادگی دارد.مهمترین عناوین
مهمترین عناوین سیاسی