عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نشست عصر امروز این کمیسیون را تشریح کرد.

کاهش ۴۰ درصدی بودجه صندوق حمایت از پژوهشگران در سال آینده

شناسه خبر: 10487 سرویس: سیاسی

سید محمد جواد ابطحی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، با اشاره به نشست عصر امروز این کمیسیون، گفت:در بخش اول این جلسه آقای محمدحسین مختاری رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی حضور داشت و گزارشی از عملکرد این دانشگاه به اعضای کمیسیون ارائه کرد.


وی افزود:رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی در این جلسه اعلام کرد که این دانشگاه در 6 استان شعبه دارد و حدود 40 درصد از دانشجویان این دانشگاه نیز اهل تسنن هستند.

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس با بیان اینکه به گفته مختاری این دانشگاه باعث انسجام بین فرقه‌های مختلف اسلامی شده است، ادامه داد:رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی در جلسه امروز اعلام کرد بیشتر دانشجویانی که پیش از این به ترکیه یا پاکستان برای ادامه تحصیل می‌رفتند امروز در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اضافه کرد:در بخش دوم جلسه امروز آقای ضرغام رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران مهمان جلسه بود و گزارشی از عملکرد این صندوق به اعضای کمیسیون ارائه کرد.

ابطحی اظهار داشت: متاسفانه دولت در بودجه سال آینده 40 درصد از بودجه این صندوق را کاهش داده و رئیس این صندوق در جلسه اعلام کرد اگر بودجه کافی در سال آینده داشته باشند برنامه‌های خود را در 24 آیتم پیش‌ خواهند برد.مهمترین عناوین
مهمترین عناوین سیاسی