کرمان آخرین مقصد ‌دور نخست سفرهای استانی دولت/ رئیسی: مصمم به رفع فقر هستیم‌/ محرومیت‌ها مردم را رنج می‌دهد + فیلم

شناسه خبر: 107491 سرویس: استانها

رئیس جمهور در سی‌و‌یکمین و آخرین مقصد از دور نخست سفرهای استانی دولت مردمی به استان کرمان سفر کرد.‌


به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان ، آیت الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری اسلامی ایران، در سی‌و‌یکمین و در آخرین مقصد از دور نخست سفرهای استانی دولت مردمی ‌عصر امروز به همراه جمعی از وزرای دولت وارد استان کرمان شد.
رئیسی: مصمم به تکمیل پروژه‌های نیمه تمام و رفع فقر و محرومیت هستیم‌
استان کرمان , آیت الله سیدابراهیم رئیسی ,
 آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی  آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی عصر امروز در جریان سی و یکمین سفر استانی  به کرمان در فرودگاه بین المللی هاشمی رفسنجانی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه حسن ختام سفرهای استانی ما سفر به استان کرمان است، اظهار داشت: امیدواریم در این سفر خواست‌ها و مشکلات مردم استان کرمان را دنبال کنیم.
وی با اشاره به اینکه از قبل مشکلات و مسائل استان کرمان در حوزه‌های مختلف بررسی شده است، گفت: کرمان مهد مردان و زنان فرهیخته‌ای از شعرا، ادبا، سیاسیون و ... است.
رئیس جمهور با بیان اینکه استان کرمان نماد مقاومت و زادگاه شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی است، افزود: شهید سلیمانی افتخاری نه برای کرمان که برای کشور و جهان اسلام که مقام معظم رهبری از وی به عنوان مکتب یاد کرده است.
وی به وجود بیش از 6 هزار و 500 شهید استان کرمان اشاره کرد و گفت: استان کرمان یکی از محورهای مقاومت است و به راستی پایتخت مقاومت است و کرمانی‌های نقش مهم و اثرگذاری در دفاع مقدس و در همه صحنه‌ها داشتند.
آیت‌الله رئیسی با اشاره به ظرفیت‌های بسیار زیاد استان کرمان در حوز‌ه‌های مختلفی از جمله کشاورزی، باغداری، معدنی و گردشگری گفت: کرمان را بهشت معادن می‌نامند و در کنار همه این ظرفیت‌ها وجود نیروی انسانی کارآمد، جوان و تحصیلکرده از ظرفیت‌های بزرگ و ارزشمند استان کرمان است.
وی با بیان اینکه ظرفیت‌های بزرگی در استان کرمان وجود دارد که با وجود همه این ظرفیت‌ها بیکاری، فقر و محرومیت به ویژه در جنوب استان زیبنده کرمان نیست، ادامه داد: دولت مصمم به تکمیل پروژه‌های نیمه تمام و رفع فقر و محرومیت از چهره این استان است.
Default Image

رئیس جمهور با اشاره به اینکه مردم هر جا که موفقیت بوده شاهد مشارکت مردم هستیم، بیان کرد: سرمایه‌گذاری در جنوب استان اهمیت ویژه‌ای داشته و حل مشکلات مردم با بهره گیری از وجود معادن و ظرفیت‌های استان در برنامه است.
وی با بیان اینکه فعالیت معادن که جزو ذخایر ارزشمند کشور است باید به نفع مردم و حل مشکلات مردم نیز باشد گفت: سهیم کردن مردم در منافع معادن از برنامه های کاری دولت است.
رئیسی با بیان اینکه از ‌‌مردم عزیز استان که جا داشت به همه شهرستان ها سر بزنم تشکر می‌کنم، گفت: ‌در این سفر دو روزه فرصت حضور در همه شهرستان ها نمی‌شود و در فرصت دیگری در خدمت مردم و خانواده شهدا در شهرستان های دیگر خواهیم بود.
کرمان ‌آخرین مقصد از دور نخست سفرهای استانی دولت مردمی
آیین استقبال از رئیس جمهوری اسلامی ایران با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان، محمدمهدی فداکار استاندار کرمان و تعدادی از مسئولان استان همراه بود.
رئیس جمهور تا جمعه شب 21 مرداد ماه مهمان مردم کرمان است و دیدار با مردم کرمان و جیرفت، دیدارهای تخصصی، نشست با نخبگان فرهنگی، سیاسی، رسانه‌ای و خانواده شهدا از جمله برنامه‌های سفر آیت الله سید ابراهیم رئیسی به استان کرمان است.
به گزارش تسنیم در این سفر بیش از 200 پروژه مهم در حوزه راه، آموزش و پرورش، بهداشت و درمان، زیرساخت، دانشگاه‌ و غیره بررسی و دیده شده و اجرای حدود 18 هزار میلیارد تومان پروژه اولویت‌دار استان برای سفر رئیس جمهور در نظر گرفته شده است.
در این سفر 20 نفر از وزرا و معاونان دولت رئیسی را همراهی می‌کنند که برنامه این هیئت بازدید از شهرستان‌های مختلف استان و اطلاع نزدیک از مشکلات استان و شهرستان‌ها است.مهمترین عناوین
مهمترین عناوین سیاسی