گزارش تسنیم از بازار ارز/ کاهش ۱۵۰۰ تومانی قیمت دلار؛ هدف قیمت ارز کجاست؟

شناسه خبر: 107501 سرویس: اقتصادی

دبیرکل کانون صرافان از جمله دلایل کاهش قیمت ارز در روزهای اخیر را اخبار برجامی و همچنین افزایش عرضه و‌ کاهش تقاضا برای خرید ارز اعلام کرد و گفت: قیمت دلار نسبت به هفته های قبل ۱۵۰۰ تومان کاهش داشته است.


به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم،‌ طی روزهای اخیر و همزمان با اعلام برخی اخبار سیاسی و گمانه‌زنی‌ها از نتایج مذاکرات، بازار ارز وارد مدار کاهشی شده و قیمت دلار در کانال 30 هزار تومان قرار گرفته است.
فعالان بازار جو موجود در بازار ارز را مثبت اعلام کرده و معتقدند قیمت ارز احتمالاً همین روال را طی خواهد کرد و در کانال‌های پایین‌تری قرار می گیرد.
کامران سلطانی‌زاده دبیرکل کانون صرافان در همین ارتباط در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اعلام کرد: اگر مدیریت بازار براساس عرضه و تقاضا و بدون قیمت‌های دستوری باشد قیمت دلار ارزان‌تر هم خواهد شد و احتمال بازگشت دلار آزاد به کانال 29 هزار تومان هست.
وی از جمله دلایل کاهش قیمت ارز در روزهای اخیر را اخبار خوب برجامی و همچنین افزایش عرضه و‌ کاهش تقاضا برای خرید ارز اعلام کرد و گفت: امروز دلار در‌حدود30600-30700 تومان در‌ بازار غیررسمی در حال معامله است.
گزارش تسنیم از بازار ارز/ کاهش 1500 تومانی قیمت دلار؛ هدف قیمت ارز کجاست؟

به گفته سلطانی‌زاده قیمت دلار طی روز جاری در قیاس با هفته های گذشته کاهش 1300 تا 1500 تومانی داشته است و احتمالاً روند نزولی قیمت‌ها در بازار طی روزهای آتی نیز ادامه خواهد داشت.
دبیر کل کانون صرافان کشور تأکید کرد که در حال حاضر روزانه  چندین میلیون دلار در بازار توافقی معامله می‌شود؛  روند بازار نشان از تمایل صادرکنندگان برای فروش و عرضه بیشتر به صرافی‌های حکایت دارد.
سلطانی‌زاده البته این را هم گفت که احتمال رشد تقاضا در بازار دینار عراق و ارز زیارتی وجود دارد، که با توجه به حجم بازار توافقی در صرافی‌ها، قابل عرضه است و دغدعه‌ای از این جهت وجود ندارد و هموطنان متقاضی با خیال آسوده می‌توانند نیاز ارزی خود را در شبکه صرافی‌های مجاز سراسر کشور تامین کنند؛ بنابراین بازار آرامی در هفته آینده پیش بینی می‌گردد.مهمترین عناوین
مهمترین عناوین سیاسی