ایران تولید اورانیوم ۶۰درصدی خود را افزایش داد

شناسه خبر: 110070 سرویس: بین الملل

سازمان انرژی اتمی ایران امروز سه‌شنبه در بیانیه‌ای اقدامات جدید این سازمان در نطنز و فردو را تشریح کرد.


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، سازمان انرژی اتمی ایران اعلام کرد در روزهای اخیر اقدامات جدیدی در مجتمع‌های غنی‌سازی شهید احمدی روشن (نطنز) و دکتر علی‌محمدی (فردو) انجام داده است. اقدامات صورت‌گرفته در فردو شامل تولید محصول اورانیوم UF6 با غنای 60 درصد برای نخستین بار در این مجتمع بوده است.
طبق این بیانیه، غنی‌سازی 60 درصد در مجتمع شهید احمدی روشن (نطنز) نیز همچنان ادامه دارد، همچنین این بیانیه از آغاز روند تعویض ماشین‌های سانتریفیوژ نسل اول با ماشین‌های پیشرفته 6-IR در این مجتمع خبر داد که باعث افزایش چشمگیر ظرفیت تولید می‌شود.
موارد دیگر که در این بیانیه آمده است؛
آغاز روند تجهیز سالن B (واحد یک) با ظرفیت 8 زنجیره جدید که با توجه به ضرورت ایجاد زیرساخت به‌شکل مرحله‌ای صورت خواهد گرفت. اقدامات صورت‌گرفته در نطنز نیز شامل گازدهی به دو زنجیره جدید از ماشین‌های پیشرفته نوع 4-IR و 2m-IR. شروع پاسیواسیون دو زنجیره دیگر از همین نوع (2m-IR و 4IR) که در روزهای آینده به مرحله گازدهی خواهد رسید.
ایران تولید اورانیوم 60 درصدی خود را افزایش داد

آغاز روند راه‌اندازی واحد B1000 با ظرفیت 8 آبشار جدید با توجه به اینکه تکمیل این اقدام باتوجه به ضرورت ایجاد زیرساخت، به‌شکل مرحله‌ای صورت خواهد گرفت.مهمترین عناوین
مهمترین عناوین سیاسی