تصویر جدید از ناو دماوند/ نصب سامانه‌های موشکی کروز و دفاع نقطه‌ای

شناسه خبر: 113066 سرویس: سیاسی

تصاویر ماهواره‌ای از ناوشکن دماوند نشان می‌دهد که کار نصب لانچر موشک‌های کروز این ناو به اتمام رسیده است.


به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری تسنیم،‌ ناوشکن دماوند نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و دومین محصول پروژه موج اسفندماه سال 1393 در ناوگان شمال نداجا عملیاتی شد.
 
این ناو سه سال بعد در دی ماه سال 1396 بر اثر برخورد با موج‌شکن بندرانزلی دچار سانحه شد و چند روز بعد نیز در همان محل غرق شد.
از همان زمان بنا شد این ناو پس از بازیابی از دریا دوباره احیا و وارد چرخه عملیاتی شود، این موضوع با جدیت دنبال شد تا اینکه تصاویری از ناو دماوند منتشر شد که نشان می‌داد کار ساخت سازه آن به اتمام رسیده است و ناو دماوند در مرحله نصب تجهیزات قرار دارد.
تصویر جدید از ناو دماوند/ نصب سامانه‌های موشکی کروز و دفاع نقطه‌ای

اخبار نظامی | اخبار دفاعی , نیروی دریایی | نداجا | نیروی دریایی ارتش , آجا | ارتش | ارتش جمهوری اسلامی ایران , ناوگروه‌های نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران , تجهیزات نظامی ,
بر اساس تصاویر ماهواره‌ای از صنایع شهید تمجیدی وزارت دفاع در بندرانزلی،‌ هم‌اکنون نصب لانچر موشک‌های کروز ضدکشتی و توپ 76میلی‌متری سینه ناو به اتمام رسیده است و به‌نظر می‌رسد این ناو در مرحله نصب سایر تجهیزات باشد، همچنین در این تصویر سکوی نصب سامانه دفاع نقطه‌ای کمند در قسمت پاشنه ناو دیده می‌شود که خبر از آمادگی ناو دماوند برای پذیرش این سامانه دارد.مهمترین عناوین
مهمترین عناوین سیاسی