اصلاح لایحه کولبری/تجارت مرزی ساماندهی می‌شود

شناسه خبر: 113170 سرویس: سیاسی

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه بررسی لایحه ساماندهی و نظارت بر تجارت مرزی در دستورکار اعضای کمسیون اقتصادی است گفت: قرار است اصلاحاتی در این لایحه ایجاد و سپس برای بررسی در جلسه علنی تقدیم هیئت رئیسه شود.


اصغر سلیمی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، درباره آخرین وضعیت لایحه ساماندهی و نظارت بر تجارت مرزی و ایجاد اشتغال پایدار مرزنشینان در مجلس، گفت: کلیات این لایحه در جلسات کمیسیون اقتصادی به تصویب رسیده است اما تعدادی از نمایندگان استان‌های مرزی درباره کولبری و ته‌لنجی در این باره نقطه نظرات و اصلاحاتی داشتند که قرار شد در جزئیات لایحه اعمال شود.
وی افزود: پس از بررسی‌های لازم گزارش کمیسیون اقتصادی درباره لایحه ساماندهی و نظارت بر تجارت مرزی و ایجاد اشتغال پایدار مرزنشینان تقدیم هیئت رئیسه می‌شود تا در دستور کار جلسه علنی قرار گیرد.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس درباره جزئیات این لایحه گفت که با توجه به اهمیت تجارت مرزی، دولت لایحه‌ای مطرح کرده بود که یک بازه زمانی پنج ساله برای ساماندهی این بخش منظور شود تا ظرفیت های لازم برای شناسایی این بخش در کشور فراهم شود.
اصلاح لایحه کولبری/تجارت مرزی ساماندهی می‌شود

سلیمی ادامه داد: با تصویب این لایحه  فعالیت های ای قشر که به صورت غیر رسمی بود به صورت رسمی مبنای عمل قرار خواهد گرفت، همچنین منابع ناشی از اجرای این قانون برای افزایش ظرفیت اشتغال، حل مشکلات معیشتی و توجه به مسائل زیرساختی بازارچه‌های مرزی و از همه مهم‌تر مباحث مربوط به کنترل مرزها و زیرساخت‌های مرزی مدنظر قرار خواهد گرفت.
نماینده سمیرم در مجلس با بیان اینکه فعالان در بخش تجارت مرزی در حال حاضر با مشکلات متعددی مواجه هستند که امیدواریم با تصویب و اجرای این لایحه شاهد اتفاقات مثبتی در حوزه معیشت، اشتغال و اقتصاد مناطق مرزی که درگیر مسائل مرتبط با کولبری و ملوانی هستند باشیم.مهمترین عناوین
مهمترین عناوین سیاسی