کسر خدمت یک ماهه برای سربازانی که قبل از خدمت "مهارت" کسب کنند

شناسه خبر: 113684 سرویس: اجتماعی

مشاور عالی فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح گفت: جوانان اگر قبل از خدمت مهارت کسب کنند، مشوق‌هایی نظیر کسری یک ماهه خدمت می‌توانند دریافت کنند.


به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، سردار کمالی؛ مشاور عالی فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح در یک برنامه تلویزیونی اظهار کرد: نگاه و رویکرد جدیدی در نیروهای مسلح برای سربازی است و‌ بنا هست که به پاس خدمات جوانان، نیروهای مسلح نیز خدمات متقابلی  به جوانان ارایه دهند.
وی با اشاره به موضوع امریه سربازی گفت: واگذاری سرباز به دستگاه های دولتی یا همان امریه از منظر مهارت‌آموزی و اشتغال قابل بررسی است به عبارتی نوعی برنامه‌ریزی مهارتی و اشتغال است برای مثال گروهی از  جوانانی که به عنوان اعضای اصلی شرکت‌های دانش‌بنیان فعالیت دارند می‌توانند دوران خدمتی خود را نیز در همان شرکت سپری کنند.
سردار کمالی بیان کرد: نزدیک 98 درصد جوانانی که در شرکت‌های دانش‌بنیان خدمت وظیفه عمومی خود را سپری کرده‌اند، طبق گفته معاون علمی ریاست جمهوری بعد از انجام سربازی در کشور به فعالیت خود ادامه داده‌اند.
مشاور عالی فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح افزود: جوانان اگر قبل از خدمت مهارت کسب کنند، مشوق‌هایی نظیر کسری یک ماهه خدمت می‌توانند دریافت کنند. همچنین مشوق‌های دیگری مبنی بر یک ماه مرخصی تشویقی، بخشش اضافه خدمت و … در نظر گرفته شده که جوانان به واسطه مهارت کسب شده می‌توانند از آن استفاده کنند.
کسر خدمت یک ماهه برای سربازانی که قبل از خدمت "مهارت" کسب کنند

وی گفت: کسانی که در دانشسراها، هنرستان‌ها و … آموزش دیده باشند نیز جزو افراد ماهر هستند ‌و می‌توانند از این مشوق‌ها استفاده کنند.
کمالی بیان کرد: اولین دوره مسابقه مهارتی سربازان وظیفه امسال در 4 مرحله شهرستان، استان، سازمان و کشوری برگزار شد؛ 165 نفر برگزیده راه یافته به مرحله کشوری می‌توانند از مشوق‌هایی نظیر اولویت  استخدام در نیروهای مسلح، جمعیت هلال احمر، وام 150 میلیون تومانی اشتغالزایی و … استفاده کنند و برنامه‌ریزی برای برگزاری این مسابقه در سال آینده داریم.
مشاور عالی فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح افزود: به جوانان توصیه می‌کنیم قبل از خدمت مهارت کسب کنند و از اوقات فراغت خود به نحو احسنت استفاده کنند؛ همچنین سربازان باید کسب مهارت را در حین خدمت سربازی  مطالبه‌گری کنند و در دوره‌های مهارت‌آموزی شرکت کنند و با مهارت از خدمت وظیفه ترخیص شوند.مهمترین عناوین
مهمترین عناوین سیاسی