شبانه‌روز به سایت گمرک حمله سایبری می‌شود

شناسه خبر: 113696 سرویس: اقتصادی

رئیس‌کل گمرک ایران گفت: شبی نیست که حمله سایبری نداشته باشیم و از مبادی قابل حدس‌زدن شبانه‌روز به سامانه حمله سایبری می‌شود.


به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم محمد رضوانی‌فر رئیس‌کل گمرک ایران در جلسه هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران در پاسخ به سؤال یکی از اعضای هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران درباره دلایل قطع بودن سامانه گمرکی در برخی از اوقات و ایجاد اختلال در فعالیت‌ها، اظهار داشت: شبی نیست که حمله سایبری نداشته باشیم و در حال فشار هستیم، از مبادی قابل حدس‌زدن، شبانه‌روز به سامانه حمله سایبری می‌شود؛ به‌هرحال جنگ است و یک چک می‌زنیم و یک چک می‌خوریم و بخشی از مشکلات و قطعی‌هایی که در سامانه داریم، به این خاطر است.
وی درباره رسوب کالا در گمرک گفت: با شاخص‌های مختلف حجم ایستایی کالا در گمرک کاهش یافته و به‌صورت چشمی قابل مشاهده است، الآن کمتر از یک میلیون تن کالا در بنادر داریم.
شبانه روز به سایت گمرک حمله سایبری می‌شود

رئیس‌کل گمرک ایران همچنین درباره زمان دریافت استعلامات گمرکی ابراز کرد: زمان دریافت پاسخ  استاندارد، حفظ نباتات، دامپزشکی و غیره به زیر 10 روز کاهش یافته است و دستگاه‌ها مکلف هستند  زیر 7 روز پاسخ دهند؛ برخی از استعلام را می‌توان در کمتر از یک روز دریافت کرد.مهمترین عناوین
مهمترین عناوین سیاسی