استفاده قانون تامین مالی تولید از ظرفیت بازار سرمایه

شناسه خبر: 114045 سرویس: اقتصادی

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت که در گذشته تامین مالی عرصه تولید و زیرساختی، منحصر به ارائه تسهیلات بانکی بود و عملا بازار سرمایه نقش کمرنگ داشت که در قانون تامین مالی تولید و زیرساخت‌ها به موضوع استفاده از ظرفیت بازار سرمایه توجه شده است.


به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، مجتبی یوسفی  با اشاره به قانون تامین مالی تولید و زیرساخت‌ها گفت: قانون باید ابزاری برای حل مشکل در کوتاه و بلندمدت باشد؛ با همین نگاه مجلس قوانینی همچون حمایت از شرکت های دانش بنیان و قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار و قانون تامین مالی تولید و زیرساخت‌ها را تصویب کرد چون در تامین مالی شرکت ها و حوزه زیرساختی غفلت شده بود.
منتخب مجلس دوازدهم بیان کرد: براین اساس می توان در کسب و کارهای جدید از روش های نوین برای تامین منابع مالی استفاده کرد که در این قانون به آن اشاره شده است.
یوسفی با اشاره به مواد 14 و 17 قانون تامین مالی تولید و زیرساخت‌ها درباره تامین مالی از طریق بازار سرمایه گفت: با توجه به اینکه قوانین بورس مربوط به سال های قبل است، در این قانون به موضوع تامین مالی از طریق بورس توجه شده است.
استفاده قانون تامین مالی تولید از ظرفیت بازار سرمایه

وی توضیح داد: در روش‌های سنتی قدیم، تامین مالی منحصر به ارائه تسهیلات بانکی می‌شد و نقش بازار سرمایه کمرنگ بود که در این قانون به آن توجه شد تا از ظرفیت بازار سرمایه استفاده شود لذا قانون تامین مالی تولید و زیرساخت‌ها روش جدیدی برای تامین مالی پروژ‌های زیرساختی است.مهمترین عناوین
مهمترین عناوین سیاسی