دفتر نماینده آمریکا:

دیپلمات بلندپایه آمریکایی: برای نظارت بر ایران از آژانس بین‌المللی انرژی اتمی حمایت می‌کنیم

شناسه خبر: 12495 سرویس: سیاسی

نماینده آمریکا در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین تأکید کرد آژانس بین‌المللی انرژی اتمی می‌تواند برای نظارت بر فعالیت‌های هسته‌ای ایران روی حمایت کامل آمریکا حساب کند.


دفتر نماینده آمریکا در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین شامگاه سه‌شنبه طی بیانیه‌ای متن اظهارات این دیپلمات ارشد در نشست اخیر شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را منتشر کرد که بر اساس بیانیه مذکور، «جکی ولکات» در این نشست به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اطمینان داده است که آمریکا در راستای نظارت بیشتر بر فعالیت‌های هسته‌ای ایران، از آژانس حمایت خواهد کرد.

جکی ولکات در نشست اخیر شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با تأکید بر اینکه گزارش‌های مستمر مدیرکل این آژانس از فعالیت‌های هسته‌ای ایران همچنان برای ارزیابی دقیق پایبندی ایران به تعهداتش کاملاً ضروری قلمداد می‌شود، اظهار داشته است: «ما از هر لحاظ اطمینان داریم که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با حداکثر پشتکار و با بهره‌گیری حداکثری از تخصص خود، به انجام وظایف خود در قبال برنامه هسته ای ایران ادامه خواهد داد. آژانس می‌تواند در راه انجام مأموریت مهم خود در ایران همچنان روی حمایت کامل آمریکا حساب کند.»


این دیپلمات بلندپایه آمریکایی در ادامه صحبت‌های خود در نشست حکام به مسئله خروج آمریکا از برجام پرداخته و خاطرنشان ساخته است: «آمریکا دلایل خروجش از برجام در سال گذشته را قبلاً نیز صریحاً تشریح کرده است. ما این دلایل را در همین شورای حکام نیز مطرح کردیم و نگرانی‌های ما هنوز هم پابرجا و معتبر هستند. رئیس‌جمهور ترامپ تصریح کرده است که ما به دنبال دستیابی به یک توافق جامعه با ایران هستیم؛ توافقی که همه نگرانی‌های ما را برطرف کند.»مهمترین عناوین
مهمترین عناوین سیاسی