جهانگیری:

دولت اجازه سوءاستفاده از شرایط ایام شب عید را به سوداگران نمی‌دهد

شناسه خبر: 12504 سرویس: اجتماعی

معاون اول رئیس‌جمهور تاکید کرد: دولت اجازه نمی‌دهد عده‌ای با سوء استفاده از وضعیت موجود،‌ شرایط را برای مردم در شب عید دشوار کنند.


اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور، در جلسه بررسی نحوه تامین کالا‌های اساسی برای ایام پایان سال که ظهر امروز (چهارشنبه) به ریاست وی برگزار شد، با تاکید بر اهمیت نظارت دقیق بر وضعیت بازار شب عید از سازمان تعزیرات حکومتی و بخش بازرسی وزارت صنعت، معدن و تجارت خواست به صورت جدی بازار ایام پایان سال را تحت نظارت داشته باشند و با متخلفین و اخلال‌گران بازار شب عید برخورد شود.

وی ادامه داد: اینکه عده‌ای بخواهند در ایام پایانی سال با افزایش بی‌دلیل قیمت‌ها به سود بیشتری دست پیدا کنند، قابل قبول نیست و دولت اجازه نمی‌دهد که عده‌ای با سوء استفاده از وضعیت موجود،‌ شرایط را برای مردم در شب عید دشوار کنند.

معاون اول رئیس‌جمهور افزود: دستگاه‌های ذی‌ربط باید تمام تلاش خود را برای تأمین کالاهای اساسی مورد نیاز مردم در ایام پایانی سال را به کار گیرند.

در این جلسه که وزرای جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، دادگستری، رئیس کل بانک مرکزی، شهردار تهران و رئیس اتاق اصناف ایران نیز حضور داشتند،‌ گزارشی از آخرین وضعیت تأمین کالا برای بازار شب عید و ایام پایانی سال ارائه شد.

در این گزارش‌ها تصریح شد که با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته کلیه کالاهای اساسی مورد نیاز بازار شب عید تأمین شده است و جای هیچگونه نگرانی وجود ندارد.

در این جلسه همچنین نماینده وزارت جهاد کشاورزی، آخرین وضعیت تولید و توزیع شکر در کشور را ارائه کرد و از آمادگی کامل این وزارتخانه برای تأمین شکر مورد نیاز بازار در ایام پایان سال خبر داد.

رئیس اتاق اصناف ایران هم در این نشست با بیان اینکه روز گذشته 105 نمایشگاه عرضه مستقیم کالا فعالیت خود را در کشور آغاز کرده است، گفت: در این نمایشگاه‌ها اقلام و کالاهای اساسی با قیمت مناسب در اختیار مردم قرار گرفته است و تعداد این مراکز عرضه کالا تا 200 نمایشگاه نیز طی روزهای آینده افزایش خواهد یافت.

شهردار تهران نیز در این جلسه با اشاره به اینکه بزرگترین شبکه عرضه محصولات غذایی و کشاورزی در تهران در اختیار شهرداری قرار دارد، از برگزاری جلسات روزانه با اتحادیه بار فروشان و میوه و تره‌بار و نیز تأمین توزیع محصولات غذایی و کشاورزی از طریق این شبکه‌ها خبر داد و گفت: شهرداری تهران تمام تلاش خود را برای کمک به دولت در تنظیم بازار شب عید انجام خواهد داد.مهمترین عناوین
مهمترین عناوین سیاسی