معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی:

مراکز اقامتی در نوروز افزایش قیمت ندارند

شناسه خبر: 12527 سرویس: گردشگری

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از نظارت بر قیمت مراکز اقامتی خبر داد و گفت: نوروز امسال هیچ افزایش قیمتی نخواهیم داشت.


ولی تیموری روز جمعه در خصوص برخی اخبار مبنی بر فروش تورهای چندمیلیونی برای دو روز اقامت، گفت: ممکن است برخی افراد علاقه به سفر با پرواز کلاس بیزینس و هتل‌های 5 ستاره داشته باشند، قطعا این سفرها گران خواهد بود.
وی افزود: پس از انتشار اخباری مبنی بر افزایش قیمت در هتل‌های کرمانشاه و شیراز بازرس به آنجا اعزام شد ولی افزایش قیمتی مشاهده نشد. مدیران کل استان میراث فرهنگی هر استان با جدیت بر قیمت مراکز اقامتی نظارت دارند.
تیموری در پاسخ به این پرسش که اگر مسافران با افزایش قیمت در مراکز اقامتی مواجه شدند چه باید بکنند، گفت: فهرست نرخ‌های مراکز اقامتی باید دو امضا داشته باشد؛ یکی مربوط به سازمان میراث فرهنگی و دیگری مربوط به اتحادیه (جامعه هتل داران، مهمانپذیرها یا مراکز بوم گردی) است؛ ضمن اینکه فهرست قیمت باید مقابل دید مسافران قرار گیرد.
وی افزود: اگر مسافران با تخلفی مواجه شدند می توانند در همه استان ها با شماره 09629 تماس بگیرند.

تیموری با اعلام اینکه مراکز اقامتی متعدد با قیمت‌های متفاوت پذیرای مسافران نوروزی هستند، گفت: اکنون یک هزار ‌600 اقامتگاه بوم‌گردی در کشور فعال هستند که بیشتر آنها در استان‌هایی مانند اصفهان و یزد واقع شده‌اند.
به گفته تیموری سیاست کنونی سازمان میراث فرهنگی نه‌تنها افزایش این مراکز، بلکه کیفیت‌بخشی به آنهاست.
وی ادامه داد: استفاده از امکانات و تجهیزات مناسب در این مراکز و استخدام افرادی که بهترین برخورد و سرویس را به مسافران بدهند از جمله مواردی است که باید در بهبود کیفیت مراکز اقامتی مدنظر قرار گیرد.مهمترین عناوین
مهمترین عناوین سیاسی