سفر روحانی به عراق

روایت نویسنده کُرد عراقی از سفر رئیس‌جمهوری ایران به عراق/روحانی یک ــ ترامپ صفر

شناسه خبر: 13606 سرویس: سیاسی

یک نویسنده کُرد عراقی سفر رئیس‌جمهوری اسلامی ایران را به این کشور پیروزی دیپلماتیک تهران و حاوی پیامی روشن برای آمریکایی‌ها خوانده است.


دلیل جمال از نویسندگان کُرد عراقی در نوشتاری به بررسی و مقایسه سفر رؤسای جمهوری ایران و آمریکا به عراق پرداخته است.

وی در نوشتار خود آورده است که در این مدت عراق شاهد سفر رؤسای جمهوری دو کشور قدرتمند جهان و منطقه بوده است که تفسیرهای مختلفی را به‌دنبال داشته است، اما سفر رئیس جمهوری ایران و دیدار با همتای عراقی خود بیش از همه ارسال پیامی خاص به دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا بوده است.

دلیل جمال به تشریح سفر مخفیانه رئیس جمهوری آمریکا به عراق پرداخته و اعلام کرده است که عدم دیدار ترامپ با مسئولان ارشد عراق حاکی از این واقعیت است که ترامپ و آمریکا هنوز هم در عراق مورد اعتماد نیستند و آن‌گونه که رئیس جمهوری آمریکا هم پس از سفر به عراق اعلام کرده بود با اینکه هزاران نیروی نظامی این کشور در عراق حضور دارند، اما سفر وی با ترس و نگرانی زیادی همراه بوده است و چنین اظهاراتی از سوی ترامپ تنها نشان‌دهنده موقعیت ضعیف آمریکا در عراق است.

این نویسنده کُرد عراقی در ادامه به مقایسه سفر رئیس جمهوری اسلامی ایران با سفر مخفیانه دونالد ترامپ پرداخته و اعلام کرده است که رئیس جمهور روحانی در روز روشن و با اعلام قبلی و حضور ده‌ها رسانه داخلی و خارجی به عراق آمد و پیام این سفر هم این است که ایران هیچ ترس و واهمه‌ای از حضور در عراق ندارد.مهمترین عناوین
مهمترین عناوین سیاسی