ریاست جمهوری

ملت ایران تسلیم نمی‌شود/ دشمن می‌خواست مردم را از نظام جدا کند

شناسه خبر: 14640 سرویس: سیاسی

رئیس‌جمهور گفت: امید دشمنان این بود که مردم را از مسیر، دین، انقلاب و نظام و اعتقاداتشان جدا کنند اما این مردم سختی‌های زندگی را پذیرفتند و به دشمنان با صدای بلند پاسخ منفی دادند.


به گزارش آیان نیوز، حجت‌الاسلام حسن روحانی که صبح امروز (یکشنبه) به استان بوشهر سفر کرده است، در جمع مردم کنگان اظهار کرد: از ملت ایران تشکر و سپاسگزاری می‌کنم به دلیل اینکه در این سالی که توأم با مشکلات و سختی‌های اقتصادی بود، مردم در همه مراسم‌های باشکوه انقلابی و دینی اجتماعشان و مقاومتشان و حضورشان را به رخ جهانیان کشیدند و به دشمنان اعلام کردند ممکن است مشکلاتی را برای ما بوجود بیاورید اما نخواهید توانست ما را در برابر خود تسلیم کنید.

رئیس‌جمهور تاکید کرد: این ملت ملتی شجاع و مقاوم در برابر انواع توطئه‌های دشمنان بوده و خواهد بود. همه ما می‌دانیم که دشمنان ما در یکسال گذشته تمام توان خود را برای فشار بر زندگی مردم وارد آورند و امید آنها این بود که مردم را از مسیر، دین، انقلاب و نظام و اعتقاداتشان جدا کنند اما این مردم سختی‌های زندگی را پذیرفتند و به دشمنان با صدای بلند پاسخ منفی دادند.

وی با بیان اینکه دولت در این شرایط با همه توان در کنار ملت خواهد بود، گفت: ما با حول و قوه الهی و با همه امکانات و توانی که از آن ملت ایران است به کمک مردمی که سختی‌های بیشتری را تحمل می‌کنند و آنهایی درآمد ثابت دارند و سخت‌ترین مشکلات را خواهند داشت، آمدیم.

روحانی تصریح کرد: ما در بودجه سال آینده برای آنهایی که درآمد ثابت دارند و برای همه کارمندان یعنی شاغلین و بازنشستگان که مجموع آنها حدود ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر است و برای همه کارگران که جمعیت آنها حدود ۱۴ میلیون نفر است، تلاش کردیم بتوانیم حقوق و مستمری را برای کارمندان حدود ۲۰ درصد و برای کارگران بیش از ۲۰ درصد افزایش دهیم. البته این ۲۰ درصد کارمندان با یک فرمول خاصی توسط مجلس تصویب و تبدیل به قانون شد و ما هم موظف به اجرای آن هستیم. برای کارگران هم در این هفته در شورای عالی کار مقدار حقوق آنها تصویب می‌شود که در مجموع بیش از ۲۰ درصد است.مهمترین عناوین
مهمترین عناوین سیاسی