محمدجواد آذری جهرمی

برنامه‌ریزی و اهداف وزیر ارتباطات برای سال جدید

شناسه خبر: 14643 سرویس: کسب و کار

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با انتشار توییتی، از دستاوردهای مهم سال ۱۳۹۷ و برنامه‌ریزی و اهداف وزارت ارتباطات برای سال ۱۳۹۸ خبر داد.


محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، با انتشار چند توییت از اهداف و برنامه‌ریزی‌های این وزارت برای سال ۱۳۹۸ خبر داد. وی اشتغال‌زایی، حق‌الناس، گزارش به مردم، شفاف‌سازی، پیشرفت صنعت فضایی، محتوای سالم، جامعه‌ی سالم و آینده‌ی روشن را ازجمله اهداف مهم سال جدید عنوان و برنامه‌های جاری و آینده‌ی هرکدام از آن‌ها را تشریح کرد:

۱. اشتغال زایی
طرحی برای ایجاد زیرساخت ده‌ها هزار شغل آماده کرده‌ایم. با آموزش و کمک‌های بیمه‌ای‌ و مالیاتی و پیش‌خرید محصولات ایرانی روستایی قرار است کارهای بزرگی انجام دهیم. البته، امیدواریم درزمینه‌ی بودجه کمک کنند و درگیر بوروکراسی‌ها نشویم.

۲. حق‌الناس
سرعت و‌ کیفیت بالا و ارزان حق شما است. به‌جای شما رأی ندهند و نظر شما تغییر نکند، حق شما است. حفاظت از حریم شخصی و امنیت شما، نبود پیامک مزاحم و برخورد با کلاه‌برداری‌ها حق شما است. گزارش به مردم بدهیم و بر ما نظارت کنید، حق شما است. این روند در سال بعد ادامه خواهد یافت.

۳. گسترش دسترسی همگانی
سال ۱۳۹۷ به‌لطف خدا پربرکت بود. در شهرها فیبرنوری تا خانه ارائه شد و تعداد روستاهای دارای دسترسی به 4G افزایش ۱۰۰ درصدی داشتند که موجب مهاجرت‌ معکوس و رونق اقتصادی برای آن‌ها، مانند کلپورگان و دَرَک می‌شود. اگرچه تحریم‌ها مانع جدی هستند، اراده‌ی ما محکم‌تر است.

۴. شفاف‌سازی

اژدهای هفت‌سر و اختاپوس فساد با اجرای دولت الکترونیکی نابود خواهند شد. با اجرای کارت سوخت بانکی و رجیستری موبایل، مانع هزاران میلیارد تومان رانت شدیم. دفترچه‌ی بیمه و سلامت الکترونیکی مهم‌ترین برنامه‌ی این حوزه در ۱۳۹۸ خواهد بود؛ اما نیاز است سایر هم همکاری کنند.

۵. پیشرفت صنعت فضایی
ماهواره‌های بسیاری در‌حال‌ساخت هستند که برای حل مسائل زیست‌محیطی و بلایای طبیعی مطابق آخرین فناوری‌ها طراحی شده‌اند. در صف انتظار قرارگیری در مدار هستند برای غرور ملی و ارسال پیام دوستی ایرانیان به جهان و بازهم خبر خوب.

۶. محتوای سالم، جامعه‌ی سالم
زمانی‌که دیگران بی‌خیال‌ و به تخریب مشغول‌اند، انصاف است دست روی دست بگذاریم؟ کودک آنلاین و حمایت از تولیدکنندگان محتوای داخلی را ادامه خواهیم داد تا خانواده و نسل آینده‌ی سالم و پرنشاطی داشته باشیم.

۷. آینده‌ی روشن
جوان‌گرایی به کشور انگیزه و شجاعت تزریق می‌کند. انتصاب بیش از ۳۰۰ مدیر جوان و افزایش ۳۰ درصدی مدیریت بانوان را کافی نمی‌دانیم و باید در سال آینده بسیار بیشتر شود. کلید راه‌گشای اقتصاد در دستان کسب‌وکارهای نوپا است. به یاری خدا سال بعد، سال موفقیت آن‌ها خواهد بود.مهمترین عناوین
مهمترین عناوین سیاسی