وزیر نیرو

از زبان وزیر نیرو: انتقال آب خزر به فلات مرکزی

شناسه خبر: 14669 سرویس: آموزشی

وزیر نیرو با اشاره به پروژه انتقال آب دریای خزر به فلات مرکزی گفت: هیچ پروژه‌ای بدون مطالعه دقیق عملیاتی نمی‌شود.


رضا اردکانیان وزیر نیرو، در پاسخ به این پرسش که نمایندگان استان‌های شمالی با انتقال آب دریای خزر به فلات مرکزی مخالف هستند و برنامه وزارت نیرو در این‌ باره چیست، گفت: وزارت نیرو هیچ طرحی را بدون مطالعه عملیاتی و اجرا نمی‌کند.

وی با بیان اینکه "نمایندگان مجلس هم قطعاً از این نظر وزارت نیرو که ما باید طرح‌های مطالعاتی داشته باشیم حمایت می‌کنند"، تصریح کرد: انجام کار مطالعاتی به‌معنای اینکه پروژه‌ای حتماً اجرایی و انجام می‌شود نیست بلکه مطالعه انجام می‌شود که آیا پروژه‌ای عملیاتی بشود یا خیر.

وزیر نیرو ادامه داد: کار مطالعه به‌روی یک پروژه به این معنی است که تحلیل هزینه و فایده شود و ملاحظات فنی و زیست‌محیطی پروژه در نظر گرفته شود.


اردکانیان با تأکید بر اینکه تأمین آب شرب برای مردم به بهترین نحو و از هر طریقی با رعایت ملاحظات، وظیفه دولتهاست، گفت: بنده این اطمینان را به نمایندگان استان مازندران و سایر استان‌هایی که در معرض چنین طرحی هستند دادم که هیچ پروژه‌ای بدون انجام مطالعات دقیق عملیاتی و اجرایی نمی‌شود.

وزیر نیرو تصریح کرد: اگر پروژه‌ای را شروع کنیم حتماً همه از قبل توجیه شده‌اند که این کار باید انجام شود و اگر شروع نکردیم باز هم همه توجیه شده‌اند که چرا پروژه عملیاتی نشده است.مهمترین عناوین
مهمترین عناوین سیاسی