همتی:

وام ارزان‌قیمت به سیل‌زدگان پرداخت می‌شود

شناسه خبر: 14739 سرویس: آموزشی

رئیس‌کل بانک مرکزی اعلام کرد: مقررشده علاوه بر کمکهای بلاعوض دولت، جهت تعمیرات و احداث واحدهای آسیب‌دیده شهری و روستایی در جریان سیل اخیر و نیز بازسازی و احیای اراضی کشاورزی و واحدهای تولیدی زیربخشهای کشاورزی، وام و تسهیلات ارزان‌قیمت اختصاص یابد.


عبدالناصر همتی رییس کل بانک مرکزی در صفحه خود در شبکه اجتماعی اینستاگرام نوشت: همان‌گونه که دیروز در مورد آمادگی سیستم بانکی برای مساعدت و همراهی با هموطنان سیل‌زده تأکید کردم امروز در جلسه هیئت وزیران درحضور ریاست محترم جمهور، موضوع کمکها و اقدامات دولت، برای جبران بخشی از خسارتهای وارده به اموال و داراییها و فعالیت‌های اقتصادی مردم مطرح و مقررشد علاوه بر کمکهای بلاعوض دولت، جهت تعمیرات و احداث واحدهای آسیب‌دیده شهری و روستایی در جریان سیل اخیر و نیز بازسازی و احیای اراضی کشاورزی و واحدهای تولیدی زیربخشهای کشاورزی، وام و تسهیلات ارزان‌قیمت اختصاص یابد. رقم این تسهیلات بیش از 4هزار میلیارد تومان برآورد می‌شود.

طبعاً ما‌به‌التفاوت نرخ تسهیلات تا نرخ مصوب شورای پول و اعتبار توسط دولت تقبل و پرداخت خواهد شد. اطلاعیه مشترک منتشره از جانب شورای هماهنگی بانکهای دولتی و شورای کانون بانکهای خصوصی مبنی بر آمادگی بانکها در همراهی با سیاستهای دولت و بانک مرکزی قابل تقدیر است و امیدوارم هرچه سریعتر آغاز شود.


منبع: تسنیممهمترین عناوین
مهمترین عناوین سیاسی