هواشناسی اعلام وضعیت آب‌وهوا در روزهای ۱۲ و ۱۳ فروردین ماه

شناسه خبر: 14791 سرویس: اجتماعی

سازمان هواشناسی وضعیت آب‌وهوای کشور در روزهای ۱۲ و ۱۳ فروردین ماه را اعلام کرده است.


براساس گزارش سازمان هواشناسی کشور، فردا دوشنبه 12 فروردین ماه جاری رگبار باران با رعدوبرق، برخی نقاط بارش تگرگ و وزش باد شدید و سیلاب و طغیان رودخانه ها در استان های خوزستان، ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، غرب استان فارس، جنوب و شمال غرب اصفهان، نیمه شمالی بوشهر و جزایر شمالی خلیج فارس. در استانهای مرکزی، جنوب قم، زنجان، همدان و طی بعد از ظهر و شب دامنه های البرز در استانهای تهران، البرز، قزوین و سمنان بارش باران گاهی با رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید که پیامد آن آبگرفتگی معابر با احتمال سیلابی شدن مسیلها پیش بینی می شود.

همچنین بعد از ظهر و شب دوشنبه مسیرهای کوهستانی و گردنه های برفگیر دامنه های البرز در شمال و نقاط مرتفع جاده های کوهستانی زاگرس در شمالغرب و غرب کشور بطور موقت با بارش برف پیش بینی می شود و احتمال انسداد موقت جاده وجود دارد و آبهای خلیج فارس بخصوص سواحل بوشهر و خوزستان طی یکشنبه و دوشنبه مواج و طوفانی پیش بینی می‌شود.

سازمان هواشناسی کشور برای حفظ ایمنی و جلوگیری از خسارات احتمالی از هموطنان خواسته تا حد امکان از سفر به مناطق غرب و جنوب‌غرب کشور خودداری و در صورت لزوم با آگاهی و آمادگی در برابر شرایط جوی مخرب اقدام کنند.

همچنین از توقف در حاشیه و بستر رودخانه ها و مکانهای مستعد سیلاب جدا خودداری و از فعالیتهای کوهنوردی اجتناب شود.

برپایه این گزارش، برای روز سه شنبه سیزدهم فروردین ماه جاری دربرخی نقاط استانهای آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، همدان، تهران، البرز و قزوین احتمال بارش پراکنده ، در استان کرمانشاه و برخی نقاط کردستان، شمال ایلام، غرب لرستان، جنوب بوشهر، نیمه جنوبی فارس و شمال کرمان گاهی رگبار و رعدوبرق و در سایر مناطق کشور آسمان صاف تا نیمه ابری پیش بینی می شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران پویامهمترین عناوین
مهمترین عناوین سیاسی