معیشت مردم اولویت اصلی مجلس در سال 98/ تشکیل کمیته ویژه ساماندهی یارانه، سوخت، ارز و کالاهای اساسی در فراکسیون امید

شناسه خبر: 14804 سرویس: آموزشی

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی از تشکیل کمیته ویژه ساماندهی یارانه، سوخت، ارز و کالاهای اساسی در فراکسیون متبوعش خبر داد.


فاطمه ذوالقدر نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی درباره اولویت‎های مجلس در سال 98 اظهار کرد: اولویت و هدف اصلی مجلس در سال 98 بر معیشیت مردم متمرکز خواهد بود و ما تمام تلاشمان را خواهیم کرد تا در این حیطه به مطالبات مردم رسیدگی کنیم.

وی افزود: کمیته‎ای در فراکسیون امید به منظور ساماندهی بازار ارز وکالا، نحوه تخصیص یارانه و اصلاح ساختار بودجه تشکیل شده است که ما امیدواریم در سال آینده با تمرکز بر اهداف این کمیته بتوانیم اقدامات مثمرثمری را انجام دهیم و بتوانیم با همکاری کمیسیون بودجه پیشنهادات خوبی را در این کمیته جمع‎آوری کنیم و در صحن علنی مجلس مورد بررسی قرار دهیم.

نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی مجلس با اشاره به اینکه طرح نظارت بر عملکرد صدا و سیما با قید فوریت از دیگر اولویت‏‎های مجلس در سال آینده است، تصریح کرد: بعد از اتمام طرح اصلاح قانون انتخابات در مجلس، طرح نظارت بر عملکرد صدا و سیما در دستور کار نمایندگان قرار دارد که قطعا این طرح یکی از مهمترین موضوعات مجلس در سال آینده است.


ذوالقدر خاطرنشان کرد: لایحه حمایت از محیط‎بانان، طرح تغییر در اساسنامه وزارت ورزش و طرح‎های فراکسیون زنان درباره حمایت از اشتغال زنان و حقوق آنها در دستور کار مجلس قرار دارد که امیدواریم بتوانیم به تک تک آنها در سال آینده بپردازیم.

وی تاکید کرد: اما باید بگویم که در نهایت طرح تامین مطالبات مردم در حوزه معیشتی مهم‎ترین دستور کار نمایندگان مجلس در سال 98 است که امیدواریم در این مسیر بتوانیم اصلاحات و مولفه‎هایی که لازم است را درصحن علنی مجلس تصویب کنیم تا نهادهای اجرایی در راستای تحقق آن وارد عمل شوند.مهمترین عناوین
مهمترین عناوین سیاسی
رئیسی در آغاز مراسم سال تحصیلی جدید دانشگاه‌ها: تحول در کشور باید بر پایه علم و دانشگاه باشد/ همزمان اعتراض تعدادی از دانشجویان: نشست فرمایشی نمی خواهیم
رئیسی در آغاز مراسم سال تحصیلی جدید دانشگاه‌ها: تحول در کشور باید بر پایه علم و دانشگاه باشد/ همزمان اعتراض تعدادی از دانشجویان: نشست فرمایشی نمی خواهیم