واکنش وقیحانه آمریکا به حادثه سیل در ایران

شناسه خبر: 14827 سرویس: سیاسی

در حالیکه چندین ایالت مرکزی آمریکا نزدیک یکماه است که زیر آب هستند، وزارت خارجه این کشور وقوع سیل اخیر در ایران را ناشی از سوءمدیریت و فقدان آمادگی برای مقابله با بحران اعلام کرد.


در حالیکه پنج ایالت بزرگ آمریکا بیش از سه هفته است که درگیر سیل هستند و ساکنان این ایالت‌ها هنوز به خانه‌های خود بازنگشته‌اند، وزارت خارجه این کشور در بیانیه‌ای وقوع سیل‌های اخیر در ایران را حاصل سوءمدیریت در برنامه‌ریزی شهری و عدم آمادگی برای مقابله با بحران اعلام کرد!

در بخشی از این بیانیه وقیحانه که در سایت و صفحات اجتماعی وزارت خارجه آمریکا به اشتراک گذاشته شده، آمده است: «به قربانیان سیل‌های اخیر در ایران تسلیت می‌گوئیم. وقوع این سیل‌ها یک بار دیگر سوءمدیریت رژیم در امور شهرسازی و آمادگی در شرایط اضطراری را به نمایش گذاشت!»

این بیانیه شرم‌آور در شرایطی صادر شده که آمریکا هر ساله با وجود قابل‌پیش‌بینی بودن طوفان‌های موسمی و برخورداری از ده‌ها ماهواره و ایستگاه هواشناسی پیشرفته و فناوری‌های به‌روز بارها و بارها با بحران سیل مواجه می‌شود و برای سیلابی که یکماه است چند ایالت بزرگ مرکزی آن را در برگرفته نیز نتوانسته راه‌حلی پیدا کند.


همچنین، در حالیکه بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان امروز اعلام کرد که آمریکا حساب سازمان هلال احمر ایران را مسدود کرده و با این اقدام عملا کمک‌رسانی از کشورهای دیگر به مردم سیل‌زده ایران را مختل کرده است، وزارت خارجه آمریکا در بخش دیگری از بیانیه خود مدعی شده است که «دولت آمریکا آماده است تا کمک‌های مالی را از طریق فدراسیون بین‌المللی صلیب سرخ و هلال احمر به هلال احمر ایران انتقال دهد.»

منبع: تسنیممهمترین عناوین
مهمترین عناوین سیاسی