دکتر لاریجانی در بدو ورود به فرودگاه خرم آباد؛

بودجه کافی برای جبران خسارات آسیب دیدگان در نظر گرفته شده است

شناسه خبر: 14834 سرویس: اقتصادی

رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر دستورات رهبری معظم انقلاب در مورد پیشگری و شرایط فعلی گفت: تدابیرلازم برای در نظر گرفتن بودجه کافی برای این موضوع در نظر گرفته شده است.


دکتر علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی امروز چهارشنبه 14 فروردین ماه در سفر به استان لرستان در جمع خبرنگاران، در خصوص برنامه های مجلس در کمک رسانی سریعتر به مناطق سیل زده گفت: یکی از نکات مهمی که در مسئله بارندگی های امسال بروز پیدا کرد این بود که در بعضی از بخش ها باید امکاناتی برای پیشگیری در نظر گرفت که این خود طیف وسیعی را در برمی گیرد؛ مسئله سدهای لازم برای کنترل آب ها، آبخیزداری و امکاناتی که برای لایروبی رودخانه ها لازم است، همه موضوعاتی است که در شرایط فعلی باید کاملا جدی گرفته شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: کارها باید طبقه بندی شود، یک بخش، کارهای فوری است که در حال حاضر بخش های مختلف از استانداران تا فرمانداران، بخشهای اجرایی و نیروهای مسلح برای کاهش خسارت و نجات مردم در حال انجام آن هستند.

دکتر لاریجانی افزود: بخش دیگر کار مربوط است به حل مسائل فوری مردم در شرایط فعلی از قبیل آسیب هایی که به منازل مردم وارد آمده، کسب و کارها و کشاورزانی که خسارت دیده اند که باید هر چه سریعتر این خسارات جبران شود که در این زمینه خوشبختانه در دولت جلسه ای تشکیل شد و بودجه ای به این موضوع اختصاص خواهیم داد.

رئیس مجلس افزود: در حال حاضر اکثر استان های ما درگیر بارش ها و سیل هستند اما سطح درگیری ها متفاوت است. به طوری که استان لرستان بیشترین آسیب را دیده که باید این خسارات در اولین فرصت جبران شود و این نگرانی و اضطرابی که در بین خسارت دیدگان وجود دارد که بودجه ای برای آنها در نظر گرفته نمی شود و یا با تأخیر پرداخت می شود مرتفع شود. وی در ادامه با تأکید بر دستورات دیروز رهبر معظم انقلاب در مورد پیشگری و تدبیر شرایط فعلی اظهار داشت: تدابیر لازم برای در نظر گرفتن بودجه کافی برای این موضوع در نظر گرفته شده است.

دکتر لاریجانی درپایان گفت: در اولین جلسه مجلس در این زمینه صحبت خواهد شد و بودجه مورد نیاز در این زمینه تامین خواهد شد. باید به مردم اطمینان داد که افرادی که مسکن، مغازه و کشاورزی خود را از دست داده اند با بودجه ای که در نظر گرفته می شود مشکلاتشان مرتفع خواهد شد.

منبع: خانه ملتمهمترین عناوین
مهمترین عناوین سیاسی