نماینده پلدختر ضمن تشریح پیشنهادات رئیس مجلس شورای اسلامی از تصمیم مجلس برای تدوین طرحی در خصوص جبران خسارت سیل‌زدگان خبر داد.

طرح مجلس برای جبران خسارت سیل‌زدگان

شناسه خبر: 14869 سرویس: سیاسی

حمیدرضا کاظمی، نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بر اثر سیل اخیر خسارت‌های زیادی به مردم این منطقه وارد شده است، گفت: بر اثر سیل ارتباط 60 روستا قطع و پل‌ها تخریب شده و همچنین جاده‌های اصلی از بین رفته است.


وی با ابراز اینکه مردم بر اثر سیل خانه و اموال خود را از دست دادند، افزود: با توجه به اینکه بازسازی و ساخت منازل مردم زمان‌بر است، بنابراین درباره استقرار کانکس و ایجاد کمپ موقت با وزیر کشور گفت‌وگوهایی انجام شده است.

کاظمی ادامه داد: وزیر کشور با موضوع اسکان موقت موافق بود، البته عنوان شد که باید در این زمینه نظر موافق مردم را نیز اخذ کرد.

این نماینده مجلس با اشاره به حضور لاریجانی در مناطق سیل‌زده و جلسه ستاد مدیریت بحران، اظهار داشت: رئیس مجلس در این جلسه اعلام کرد که مجوز برداشت از صندوق توسعه ملی را از مقام معظم رهبری برای جبران خسارت سیل‌زدگان دنبال خواهد کرد و اگر دولت لایحه‌ای برای بحث جبران خسارت مردم نداشت، مجلس روز یکشنبه طرحی را در این زمینه تدوین می‌کند.

نماینده مردم پل‌دختر در مجلس تأکید کرد: فردا جلسه مشترک دولت و مجلس در صحن علنی پارلمان درباره بررسی وضعیت مناطق سیل‌زده و نحوه امدادرسانی با حضور تمامی وزرای درگیر با اتفاق اخیر برگزار می‌شود.منبع:تسنیممهمترین عناوین
مهمترین عناوین سیاسی