تحقق شعار سال از طریق کارآفرینی و تجاری سازی ایده‌ها

شناسه خبر: 14910 سرویس: کسب و کار

رئیس دانشگاه کردستان با اشاره به نامگذاری سال ۹۸ با عنوان رونق تولید از سوی رهبری، اظهار کرد: دانشگاه می‌تواند در این زمینه هم به خوبی ایفای نقش کند و این مهم هم از طریق کارآفرینی و تجاری سازی ایده‌ها ممکن خواهد بود که به طور قطع رونق تولید و صادرات را در پی خواهد داشت.


به گزارش پایگاه خبری آیان نیوز: رحمت صادقی در مراسم دیدار نوروزی مسئولین دانشگاه کردستان با دانشگاهیان که در تالار مولوی برگزار شد، ضمن تبریک سال نو، به وقوع سیل در برخی نقاط کشور اشاره کرد و گفت: امیدواریم با کمک مردم کردستان و جامعه دانشگاهی این استان بتوانیم بخشی از آلام سیل زدگان را التیام بخشیم و رنج‌های آنها را تا حدی کاهش دهیم.
وی به کمپین راه اندازی شده در دانشگاه جهت کمک به سیل زدگان مناطق مختلف کشور اشاره کرد و از عموم دانشگاهیان خواست به این کمپین پیوندند و در حد توان خود به سیل زدگان کمک کنند.
رئیس دانشگاه کردستان وقوع سیل را یادآور این نکته مهم دانست که باید با علم و آگاهی از بروز چنین حوادثی پیشگیری کرد.
وی در ادامه کمک به سیل زدگان و همچنین ارائه نظرات نخبگان و صاحبنظران در این موارد را در راستای مسئولیت‌های اجتماعی دانشگاه‌ها دانست و ادامه داد: تعدادی از نخبگان دانشگاه کردستان اطلاعات خوبی را در اختیار مسئولان استان قرار دادند و مانع از بروز مشکل برای استان شدند.
صادقی، با تاکید بر ضرورت افزایش مسئولیت پذیری اجتماعی دانشگاه و دانشگاهیان، ابراز امیدواری کرد که مسئولان استان از دانشگاه به عنوان اتاق فکر و راه روشنگر مشکلات استان استفاده کنند.
وی به دیگر حوزه‌های برنامه ریزی شده برای دانشگاه اشاره کرد و افزود: بین المللی کردن دانشگاه از جمله برنامه‌هایی است که باید از طریق تبادل دانشجو و سایر روش‌ها برای آن تلاش شود و همچنین برای ارتقای جایگاه دانشگاه کردستان در رتبه بندی ها هم برنامه ریزی و تلاش خواهیم کرد.

رئیس دانشگاه کردستان، توجه بیشتر به کارآفرینی در دانشگاه را از دیگر برنامه‌های اولویت دار دانشگاه در سال جاری دانست و ادامه داد: امروزه دانشگاه‌ها باید به جای تولید مدرک به فکر تربیت متخصصین باشند و این مهم از طریق کارآفرینی و تجاری سازی ایده‌ها میسر خواهد شد.
وی همچنین استفاده از ایده دانشجویان را موجب ایجاد اشتیاق در دانشجویان دانست و گفت: این مهم بازخورد خوبی در جامعه خواهد داشت.
صادقی با اشاره به تدوین برنامه استراتژیک دانشگاه، از تمامی شوراها خواست تا در برنامه ریزی های خود از این برنامه استفاده کنند و اهداف و چشم اندازهای مسیری را که باید طی کنند، با این برنامه پیش ببرند تا علاوه بر اجرایی شدن آن، نقاط ضعف هم مشخص شود.
رئیس دانشگاه کردستان، در خصوص بودجه سال ۹۷ دانشگاه نیز اعلام کرد: سال گذشته ۹۷ میلیارد تومان بودجه برای دانشگاه مصوب شده بود که از این میزان ۸۰ میلیارد آن تخصیص پیدا کرده و ۱۷ میلیارد تومان طلب داریم که امیدواریم به زودی پرداخت شود.
وی همچنین بودجه سالجاری دانشگاه را نیز ۱۲۰ میلیارد تومان اعلام کرد و یادآور شد: سعی می‌کنیم تا پایان فروردین همه طلب‌ها و به ویژه حق التدریسی ها را پرداخت کنیم.



مهمترین عناوین
مهمترین عناوین سیاسی