وزیر دفاع:

تمامی امکانات نیروهای مسلح در اختیار مدیریت بحران قرار گرفت

شناسه خبر: 15987 سرویس: آموزشی

وزیر دفاع گفت: پس از فرمان فرمانده معظم کل قوا همه امکانات نیروهای مسلح وارد میدان شد و به‌صورت جهادی در اختیار مدیریت بحران کشور قرار گرفت.


امیر سرتیپ حاتمی، وزیر دفاع، در جریان سفر به استان خوزستان و بازدید از روند خدمت‌رسانی به سیل‌زدگان، با حضور در قرارگاه کربلای نیروهای مسلح خوزستان در نشستی با فرماندهان ارشد نیروهای مسلح منطقه به بررسی آخرین اقدامات و راهکارهای نیروهای مسلح در مقابله با سیل اخیر خوزستان پرداختند.

امیر سرتیپ حاتمی در این نشست با بیان اینکه "در سه دهه اخیر شاهد خشکسالی تدریجی بوده‌ایم و تمامی توجه‌ها به چگونگی برطرف کردن و گذار از این وضعیت معطوف شده بود"، گفت: شرایط پیش‌آمده جوی کشور را با یک شرایط کاملاً متفاوت و دور از انتظار مواجه کرد.

وزیر دفاع با بیان اینکه "با بروز این مشکل برای برخی استان‌های کشور، شاهد درخشش و سربلندی نیروهای مسلح و همه دستگاه‌ها و نهادهای امدادرسان جهت مقابله با این بحران‌ها بوده‌ایم"، اظهار داشت: اخلاص، تلاش و مردانگی و احساس مسئولیت دینی مردم، نیروهای مسلح و دستگاه‌های دولتی در سیل استان‌های گلستان، ایلام، لرستان، خوزستان و شیراز مثال‌زدنی و قابل تحسین بود.

امیر حاتمی با اشاره به درایت، هوشمندی، موقعیت‌شناسی برجسته و بهنگام مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) در صدور اوامرشان به نیروهای مسلح در گسیل امکانات برای یاری‌رسانی به سیل‌های اخیر گفت: پس از فرمان مطاع فرمانده معظم کل قوا همه امکانات نیروهای مسلح وارد میدان شد و به‌صورت جهادی در اختیار مدیریت بحران کشور قرار گرفت.

وزیر دفاع با ابراز مدیریت خوب، جهادی و انقلابی نیروهای مسلح در مواجهه با بحران سیل اضافه کرد: ارتش، سپاه، ناجا و وزارت دفاع با تقسیم کار مناسب و کار شبانه‌روزی و پرحجم و پای کار آوردن همه تجهیزات امدادی اعم از هواپیما، بالگرد، نفربر، تجهیزات فنی و مهندسی و... توانستند بحران ناشی از سیل را به‌خوبی کنترل کنند.

طی این نشست سردار عراقی، فرمانده قرارگاه جنوب غرب نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران، فرمانده انتظامی استان خوزستان و جمعی از فرماندهان و مسئولین ارشد نیروهای مسلح گزارشی از روند خدمت‌رسانی در موضوع سیل خوزستان ارائه کردند.مهمترین عناوین
مهمترین عناوین سیاسی