اوج هیجان در لیگ خلیج فارس/مقایسه لیگ برتر فوتبال ایران با لیگ‌های معتبر جهان

شناسه خبر: 15999 سرویس: ورزشی

لیگ برتر ایران نه تنها از لیگ وان فرانسه، سری آ ایتالیا، لالیگای اسپانیا جذاب تر است، بلکه شرایط مشابهی با لیگ انگلیس و بوندسلیگای آلمان دارد.


مقایسه امکانات لیگ برتر ایران با لیگ های معتبر اروپایی شاید کار منطقی ای نباشد اما این به معنای آن نیست که لیگ برتر فوتبال کشورمان هیجان کمتری از بهترین لیگ های جهان دارد. در شرایط فعلی و در بهترین روزهای لیگ هجدهم، حداقل سه تیم برای قهرمانی شانس دارند. اتفاقی که در معتبرترین لیگ های فوتبال جهان هم رخ نمی دهد. لیگ برتر فرانسه مثل همه سال های اخیر، قهرمانش پیش از هفته سی ام مشخص شده، در ایتالیا یوونتوس دوباره قهرمان شد و در اسپانیا هم لالیگا دوباره از آن بارسایی ها است.
اما لیگ برتر هنوز شباهت زیادی با لیگ انگلیس و بوندسلیگا دارد. همان رقابتی که همه فوتبال دوستان علاقه مند هستند تا دنبال کنند. لیگ برتر که همزمان با مطرح ترین لیگ‌های معتبر اروپایی به کار خودش ادامه می دهد، از بیشتر آنان جذاب تر است. شاید این ادعا در ابتدا باورنکردنی باشد اما بررسی وضعیت جدول پنج لیگ قدرتمند اروپا، به ما ثابت می‌کند چرا لیگ برتر هیجانی اروپایی را به هوادارانش ارائه می دهد.مهمترین عناوین
مهمترین عناوین سیاسی