نماینده مردم الیگودرز در مجلس:

سیل لرستان ۳ هزار منزل مسکونی را تخریب کرده است/ دولت تدبیر نکند مردم به دردسر می‌افتند/ مردم توان پرداخت اجاره‌بها ندارند

شناسه خبر: 16009 سرویس: اجتماعی

نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی از نحوه اسکان مردم در مناطق سیل‌زده و افزایش نرخ اجاره‌بها در این مناطق ابراز نگرانی کرد.


مجید خدابخشی نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی درباره انتقادات مطرح شده پیرامون نحوه اسکان مردم در مناطق سیل‌زده اظهار کرد: در استان لرستان چند شهر در معرض سیل قرار گرفتند و خسارت‌های بسیاری به مردم وارد شد که متاسفانه ۱۵ نفر از هم‌استان‌هایمان را نیز از دست دادیم.

وی افزود: در منطقه‌ای مانند الیگودرز ۳ هزار منزل مسکونی تخریب شد و حدود ۶۵۰ راه دسترسی تخریب شده است، از این رو میزان برآورد ما از خسارت‌ها بسیار بالاست.

نماینده مردم الیگودرز با بیان اینکه راه دسترسی ۲۹۰ روستا در اثر سیل بسته شده است ، تصریح کرد: مردم انتظار دارند دولت با سرعت بیشتری در جهت حل مشکلات وارد عمل شود و از طریق اختصاص بودجه عمومی ستاد بحران و صندوق توسعه ملی در جهت حل مشکلات مردم وارد عمل شود.

خدابخشی خاطرنشان کرد: درباره بحث اسکان مردم در مناطق سیل‌زده باتوجه به اینکه واحدهای بسیاری تخریب شده است باید گفت در برخی از مناطق امکان استقرار چادر و کانکس وجود ندارد از این رو شرایط سختی در این مناطق وجود دارد ولی قطعا ادامه این روند در نرخ اجاره‌بها در استان لرستان تاثیرگذار خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه مردم انتظار بیشتری از مسئولین برای رسیدگی به وضعیت مناطق سیل‌زده دارند تاکید کرد: نیروهای نظامی به خصوص سپاه در طی روزهای اخیر در جهت بهبود وضعیت در استان لرستان نقش موثری داشتند که قطعا مردم لرستان قدردان زحمات آنها خواهند بود.

نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی گفت: امیدوارم هستیم با تدبیر دولت هرچه سریعتر شاهد بهبود وضعیت و بازسازی شهر و روستاها در استان لرستان باشیم.منبع: خبر فوریمهمترین عناوین
مهمترین عناوین سیاسی
اظهارات مهم علی اکبر صالحی: اگر ایران به روسیه، چین یا آمریکا بچسبد فاجعه ست؛ در مثلث این سه کشور، باید در وسط بایستیم / تهران باید از فرصت ها و نقاط ضعف موجود استفاده بکند
اظهارات مهم علی اکبر صالحی: اگر ایران به روسیه، چین یا آمریکا بچسبد فاجعه ست؛ در مثلث این سه کشور، باید در وسط بایستیم / تهران باید از فرصت ها و نقاط ضعف موجود استفاده بکند