وزیر علوم گفت:

مدل‌های آموزشی دانشگاه‌ها برای توانمندسازی دانشجویان تغییر می‌کند

شناسه خبر: 16015 سرویس: آموزشی

منصور غلامی وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری در نشست هم اندیشی وزیر علوم با صاحب نظران علمی کشور که صبح امروز در محل وزارت علوم برگزار شد، با اشاره به حادثه سیل اخیر گفت: در موضوعات مختلف اقتصادی، اجتماعی و حتی بحرانی مانند سیل اخیر در کشور توجه به علم و پژوهش بسیار ضروری است. جامعه باور دارد که دانشگاهیان می‌توانند نقش موثری در موضوعات مختلف کشور داشته باشند و توجه مجامع دانشگاهی به موضوعات و چالش های پیش روی جامعه ضروری است.


وی تاکید کرد: سالانه جلسات علمی و نشست های تخصصی متعددی در دانشگاه ها برگزار می‌شودعلاوه بر این کشف و تحقیق و توسعه یکی از وظایف دانشگاه ها است.

غلامی ادامه داد:پس از کشف مسائل،حل موضوعات و چالش های کشور به کمک دانشگاهیان مطرح است که نشست هایی از این دست به حضور پر رنگ تر دانشگاهیان کمک بسیاری می‌کند.

وزیر علوم تحقیقات و فناوری در ادامه بیان کرد: می‌خواهیم نیاز جامعه را برطرف کنیم لذا باید به سمت واقعیت های اجرایی کشور پیش برویم و انتظارات جامعه را بشنویم و بر اساس این نظرات کار علمی انجام دهیم. برهمین اساس وزارت علوم همکاری های متعهدی با دولت دارد و سال گذشته سرفصل های مختلفی برای معاونان و رئیس جمهور فرستاده شده است.

وی اضافه کرد: همچنین برای توانمندسازی دانشجویان و کارآفرینی آنها مدل های آموزشی مورد باز گری قرار می‌گیرند و روش تدریس و دوره های دروس نیز بررسی می‌شوند.

وزیر علوم تحقیقات و فناوری در پایان خاطرنشان کرد: با برگزاری این نشست باید به برنامه ریزی مدونی برسیم که امیدوار یم به کمک این برنامه مدون به مجموعه دستاوردهای کاربردی دست پیدا کنیم.
منبع: فارسمهمترین عناوین
مهمترین عناوین سیاسی