برنامه امتحانی دانشگاه‌ها تغییر نمی‌کند/سال تحصیلی بدون تأخیر شروع می‌شود

شناسه خبر: 16061 سرویس: آموزشی

معاون آموزشی وزارت علوم با بیان اینکه سال تحصیلی در زمان خود آغاز می‌شود، گفت: برای برگزاری آزمون ارشد نیز دانشگاه‌ها نیاز ندارند تا برنامه امتحانی خود را تغییر دهد.


پس از اعلام این خبر که آزمون کارشناسی ارشد به منظور رفاه حال داوطلبان سیل‌زده به تعویق می‌افتد این سؤال در ذهن بسیاری از داوطلبان ایجاد شد که آیا زمان شروع سال تحصیلی نیز به دلیل فرایند برگزاری آزمون و اعلام نتایج آن تغییر می‌کند؟

مجتبی شریعتی‌نیاسر معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در گفت‌وگو با فارس درباره تغییر زمان شروع سال تحصیلی برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی گفت: سال تحصیلی در زمان تعیین شده و مطابق آنچه در سال‌های گذشته اتفاق می‌افتاد، آغاز می‌شود و دلیلی برای تأخیر در شروع سال تحصیلی وجود ندارد.

وی افزود: شورای سنجش و پذیرش به منظور همدردی با داوطلبان سیل‌زده و ایجاد فرصتی برای آنها آزمون کارشناسی ارشد را امسال با هفت هفته تأخیر برگزار کرد اما این موضوع دلیل نمی‌شود تا در زمان شروع سال تحصیلی نیز تأخیر داشته باشیم.

شریعتی‌نیاسر در پایان خاطرنشان کرد: همچنین آزمون کارشناسی ارشد در روز پنج‌شنبه و جمعه برگزار می‌شود که طی این ۲ روز دانشگاه‌ها امتحان پایان ترم نخواهند داشت و دلیلی ندارد تا دانشگاه‌ها نیز برنامه امتحانی خود را تغییر دهند.
منبع: فارسمهمترین عناوین
مهمترین عناوین سیاسی