مسیر توسعه نیازمند فناوری حاصل از انقلاب صنعتی سوم است

شناسه خبر: 16080 سرویس: کسب و کار

حبیب شریف؛ رئیس بنیاد نخبگان استان فارس در دومین سمپوزیوم توسعه روش‌های تحلیل تصاویر ساختاری و عملکردی مغز، با اشاره به شکل‌گیری انقلاب صنعتی چهارم در بعضی از کشورهای جهان، گفت: این انقلاب بر پایه فناوری‌های فیزیکی، دیجیتالی و بیولوژیکی شکل گرفته است.


وی افزود: هوش مصنوعی اینترنت اشیا، پهپادها، چاپ سه‌بُعدی، نانوفناوری، زیست‌فناوری علوم مواد پیشرفته، خروجی‌ها و عناصر تعیین‌کننده آن هستند.
شریف اظهار داشت: باید مسیر حرکت کشور به سمت استفاده و بکارگیری فناوری‌های مرتبط با انقلاب صنعتی سوم سوق پیدا کند که این مهم در ابتدا نیازمند اصلاح نگرش مدیران و مسئولان به موضوع فناوری و توسعه‌پایدار است.
رئیس بنیاد نخبگان فارس با اشاره به نقش این بنیاد در ایجاد فضای کسب‌وکار دانش‌بنیان طی ۴ سال گذشته، گفت: ترویج، آموزش، نیروی‌انسانی و تهیه زیرساخت‌های لازم، به عنوان چهار رکن ابتدایی تشکیل یک اکوسیستم کارآفرینی در استان فارس در حال شکل‌گیری است و دومین سمپوزیم توسعه روش‌های تحلیل تصاویر ساختاری و عملکردی مغز نیز در راستای همین اکوسیستم است.

وی در پایان تأکید کرد: فراهم کردن فضای لازم جهت ایجاد رشته‌های بین‌رشته‌ای در کمک به ایجاد مقدمات لازم فضای کسب‌وکارهای دانش‌بنیان، از مهمترین اقداماتی است که دانشگاه باید انجام دهد.مهمترین عناوین
مهمترین عناوین سیاسی