جدیدترین وضعیت حضور برندهای لوازم خانگی کره‌ای در ایران اعلام شد

زمزمه خروج “سامسونگ” و “ال جی” از ایران

شناسه خبر: 16099 سرویس: کسب و کار

در حالیکه مطالبی مبنی بر خروج برخی برندهای لوازم خانگی کره‌ای از ایران منتشر شده یک مقام مسئول در این شرکت ها خبر خروج برندهای کره‌ای لوازم خانگی از ایران را تکذیب کرد.


ساعاتی پیش اخباری منتشر شده بود که دو شرکت بزرگ کره‌ای سامسونگ و ال‌جی قصد دارند در پی تحریم‌های آمریکا، بازار ایران را ترک کنند؛ اما این خبر صحت ندارد. در این خبر نوشته شده بود تولید لوازم خانگی سامسونگ و ال‌جی به یک‌پنجم میزان تولید آن‌ها در روزهای پایانی سال گذشته رسیده و انبارهای هر دو شرکت تقریبا خالی شده است اما این موضوع از سوی روابط عمومی هر دو شرکت تکذیب شد. مشکلات مربوط به عرضه لوازم خانگی در بازار موضوع جدیدی نیست و در سال گذشته نیز فروشندگان لوازم خانگی نسبت به عرضه قطره چکانی این محصول در بازار معترض بودند. از طرف دیگر مدت‌ها است رکود در بازار لوازم خانگی به علت افزایش چشمگیر قیمت‌ها گریبان این صنعت را گرفته است.

در این میان امروز خبری از کمبود محصولات و حتی احتمال خروج دو برند کره‌ای معروف ال جی و سامسونگ از کشور منتشر شد با این حال این موضوع از سوی یک مقام مسئول در نمایندگی شرکت‌های کره‌ای لوازم خانگی در ایران، تکذیب شد. این مقام مسئول گفت: سامسونگ و ال جی پیگیر مشکلات خود در این بخش هستند و با توجه به سرمایه‌گذاری‌هایی که در این بخش انجام و تجهیزات و ماشین‌آلاتی که خریداری شده است امکان تعطیل شدن این واحدها در ایران وجود ندارد. وی همچنین در پاسخ به علت کمبود برخی کالاهای این برندها در فروشگاه‌ها اظهار کرد که در سال گذشته از سوی این شرکت‌ها لوازم خانگی به میزان کافی عرضه شده و لیست عرضه محصولات نیز به سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان ارائه شده است. این مقام مسئول همچنین تاکید کرد که در سال جاری نیز عرضه لوازم خانگی به زودی آغاز خواهد شد.مهمترین عناوین
مهمترین عناوین سیاسی