چین ۲ میلیون بشکه نفت از آمریکا وارد کرد

شناسه خبر: 16105 سرویس: بین الملل

یونیپک چین، بازوی تجاری شرکت بزرگ دولتی سینوپک، اولین محموله نفت خام آمریکا را از زمان معلق شدن واردات از آمریکا در ماه سپتامبر، دریافت کرد.


طبق اطلاعات به دست آمده، این محموله شامل 2 میلیون بشکه نفت وست تگزاس اینترمدیت است و در حال حاضر در بندر کینگدوا منتظر تخلیه بار است.

تعلیق واردات نفت آمریکا به چین در نتیجه بالا گرفتن مذاکرات تجاری بین واشنگتن و پکن صورت گرفت. حالا که شرایط مذاکرات بهبود یافته ، مقامات آمریکا در مورد رسیدن به یک قرارداد خوشبین هستند.

جالب است اشاره کنیم که این خبر همراه با خبرهای مربوط به لغو معافیت از تحریم‌های ایران منتشر شده است. طبق آخرین اخبار، چین به همراه ترکیه مخالف لغو معافیت ها هستند و به واردات نفت از ایران ادامه می‌دهند. این خبر مطمئناً بر مذاکرات تجاری تاثیر می گذارد.

روز دوشنبه کمی پس از اعلام لغو معافیت ها، وزارت امور خارجه چین طی بیانیه ای اعلام کرد:« چین مخالف تحریم‌های یکجانبه آمریکاست. همکاری ما با ایران باز، شفاف و قانونی است. بنابراین باید به آن احترام گذاشت. چین به حقوق و علایق شرکت های چینی پایبند است و نقشی مثبت و سازنده در ایجاد ثبات در بازار جهانی انرژی بازی می کند».
منبع: تسنیممهمترین عناوین
مهمترین عناوین سیاسی