رفع مشکلات بنگاه‌های صنعتی و تجاری/تصویب پیشنهادهای رونق تولید

شناسه خبر: 16146 سرویس: کسب و کار

پیشنهادهای دو وزارتخانه برای رونق تولید و رفع مشکلات بنگاه‌های صنعتی و تجاری در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی به ریاست رییس جمهوری تصویب شد.


به گزارش آیان نیوز از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، سی و یکمین جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی امروز شنبه به ریاست رییس جمهوری و با حضور روسای قوه مقننه و قضاییه و دیگر اعضا تشکیل شد.
در این جلسه به دنبال ارایه گزارش وزارت صنعت، معدن و تجارت در مورد اقدامات کارگروه‌های استانی و ستاد ملی تسهیل و رفع موانع تولید، پیشنهادهای مشترک وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت کشور، در جهت رونق تولید و رفع مشکلات بنگاه‌های صنعتی و تجاری مورد بحث و بررسی قرار گرفت و برخی از بندهای آن به تصویب رسید.
براساس این مصوبه به منظور تقویت بنیه مالی بنگاه‌هایی که طرح احیاء و ساماندهی مالی آنها به تایید کارگروه استانی و ستاد ملی تسهیل رسیده باشد و توان پرداخت یک باره مالیات متعلقه را نداشته باشند، این بنگاه‌ها می‌توانند از امکان تقسیط 5 ساله توسط وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان مالیاتی برخوردار شوند.

همچنین پیشنهاد تقویت سرمایه صندوق ضمانت صادرات به منظور حمایت از توسعه صادرات کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
وزارت نفت نیز گزارشی از صادرات نفت کشور ارایه کرد و شورای عالی، شیوه‌های تداوم تولید و صادرات نفت و ابزارهای گوناگون تامین مالی و کاهش ریسک را بررسی کرد.مهمترین عناوین
مهمترین عناوین سیاسی