معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در دانشگاه شهرکرد؛

دانشگاه باید گوشه چشمی به دغدغه های جامعه داشته باشد

شناسه خبر: 3027 سرویس: آموزشی

دکتر غلامرضا غفاری، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در نشست هم اندیشی ارکان دبیر خانه مرکزی شبکه ملی جامعه و دانشگاه در دانشگاه شهرکرد گفت: دانشگاه باید گوشه چشمی به دغدغه های جامعه داشته باشد و ما باید اتصال و پیوندی بین نظام آموزش عالی با بدنه اجتماعی برقرار کنیم تا به جامعه بگوییم با شما و در کنار شما هستیم.


پایگاه خبری وزارت علوم و فناوری گشوری طی گزارش از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه شهرکرد اعلام کرد، دراین نشست که با حضور روسای دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان چهار محال و بختیاری در محل دانشگاه شهرکرد برگزار شد، دکتر غفاری به ماهیت و اهداف شکل گیری شبکه ملی جامعه و دانشگاه و رسالت اجتماعی دانشگاه در این زمینه پرداخت و اظهار داشت: ما با شبکه ملی جامعه و دانشگاه می‌خواهیم به یک هم افزایی، تعامل فکری و خرد جمعی برسیم وبا احساس مسئولیت دغدغه‌هایی را که داریم با هم در میان بگذاریم تا از طریق کارشناسی و توجه به اندیشه‌ها و نقطه نظراتی که دیگران دارند، گشایشی در امور ایجاد شود.
وی با بیان اینکه با ایجاد شبکه ملی جامعه و دانشگاه این مکان فراهم شد که با لحاظ کردن اندیشه‌ها و ایده‌ها به دستآوردهای بیشتری برسیم، به گسترش کمی آموزش عالی و به حاشیه رفتن نقش دانشگاه در حل مسائل اجتماعی اشاره و ابراز امیدواری کرد که مدل پویا و چابک شبکه ملی جامعه و دانشگاه بتواند مکانی برای اندیشمندان و نخبگان سازمان‌های مردم نهاد استان‌ها برای رصد مشکلات و در نهایت حل مشکلات پیش رو باشد.
دکتر غفاری در پایان این نشست گفت: امیدوارم با توجه به پتانسیلی که بخش‌های آموزشی در استان‌های مختلف دارند خدمت گزار و کمک کار خوبی برای توسعه استان‌ها و کمک به حل مسائل مختلف استانی باشند.
دکتر سعید کریمی رئیس دانشگاه شهرکرد و دبیر شبکه ملی جامعه و دانشگاه استان چهارمحال و بختیاری با ارائه گزارشی پیرامون وضعیت این استان و شبکه ملی جامعه و دانشگاه استان، اظهار امیدواری کرد این نشست‌ها راه گشایی در جهت نیل به اهداف و حل مشکلات و مسائل استان با کمک اطلاعات و مطالعات کار گروه‌های تشکیل شده در استان باشد.
دانشگاه باید گوشه چشمی به دغدغه های جامعه داشته باشد

دکتر مهدی کرمی دبیر شبکه ملی جامعه و دانشگاه در استان چهار محال وبختیاری نیز در این نشست به اهم فعالیت‌های انجام شده این شبکه در استان پرداخت و به معرفی کار گروه‌های تخصصی شکل گرفته در زمینه محیط زیست آب و کشاورزی، مسائل اجتماعی اشتغال و گردشگری، اقتصاد و صنعت اشاره کرد.
در ادامه این نشست دبیران کارگروه‌های شبکه ملی جامعه و دانشگاه، روسای دانشگاه‌ها و مراکزآموزش عالی استان چهارمحال و بختیاری به بیان نظرات و دیدگاه‌های خود پرداختند.مهمترین عناوین
مهمترین عناوین سیاسی