یکی از اعضای کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس از شرط مجلس برای استانی شدن انتخابات مجلس مطلع کرده است

استانی‌شدن انتخابات مجلس در چه وضعیتی است؟

شناسه خبر: 4040 سرویس: اجتماعی

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی(قاسم میرزایی نیکو) با اشاره به آخرین وضعیت بررسی طرح استانی شدن انتخابات مجلس، فرمود: بحث استانی شدن انتخابات در سه دوره مجلس مطرح شده و نمایندگان به دنبال تحقق این موضوع هستند.


عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی(قاسم میرزایی نیکو) با اشاره به آخرین وضعیت بررسی طرح استانی شدن انتخابات مجلس، فرمودند: بحث استانی شدن انتخابات در سه دوره مجلس مطرح شده و نمایندگان به دنبال به انجام رسیدن این طرح هستند.

وی با بیان اینکه در دوره‌های قبل شورای نگهبان درباره استانی شدن انتخابات اشکالاتی وارد کرده بود و آن طرح‌هایی که به همین منظور ارائه شده بود از دستور کار خارج شده بود، ادامه داد: در مجلس دهم پس از اینکه نمایندگان طرحی را تدوین کردن با شورای نگهبان رایزنی‌های لازم را انجام دادند تا ایراداتی به طرح گرفته نشود.

نماینده مردم دماوند با اعلام اینکه با عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان و نمایندگان مرکز پژوهش‌ شورای نگهبان نیز دررابطه با این موضوع جلساتی داشته‌ایم‌، افزود: با توجه به توضیحاتی که نمایندگان طراح به اعضای شورای نگهبان داده اند مشخص شد که این طرح قطعاً خوبی هایی دارد و انها نیز این موضوع را مورد قبول قرار دادند، البته این طرح اشکالاتی دارد که برخی آنها قابل حل است.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با بیان اینکه برخی از نمایندگان نیز درخواست داشته‌اند که انتخابات مجلس استانی-شهرستانی باشد، اضافه کرد: نمایندگان ارائه دهنده این پیشنهاد معتقدند که یک داوطلب انتخابات مجلس بخشی از رای خود را از شهرستان‌ها دریافت کند و بخشی از رای را نیز استانی دریافت کند و جمع‌ این رای‌ها در انتخاب وی نقش داشته باشد.مهمترین عناوین
مهمترین عناوین سیاسی