ابتلا به آلزایمر با مصرف الکل ارتباط دارد

شناسه خبر: 47864 سرویس: پزشکی و سلامت

گروهی از پژوهشگران آمریکایی در جریان تحقیقات خود متوجه شده اند که بین بروز بیماری آلزایمر و مصرف مستمر الکل ارتباطاتی وجود دارد. یافته های این پژوهشگران تایید کننده برخی تحقیقات مشابه است که طی سالهای اخیر انجام شده است.


گروهی از پژوهشگران آمریکایی در جگریان تحقیقات خود متوجه شده اند که بین بروز بیماری آلزایمر و مصرف مستمر الکل ارتباطاتی وجود دارد. یافته های این پژوهشگران تایید کننده برخی تحقیقات مشابه است که طی سالهای اخیر انجام شده است.

آلزایمر ، شایع ترین نوع زوال عقل و ششمین عامل مرگ و میر در ایالات متحده است. در زوال عقل ، عملکرد شناختی افراد مسن به خطر می افتد و ممکن است در تفکر و قدرت استدلال آنان اختلال ایجاد شود. این موضوع با کاهش قدرت حافظه همراه می شود.

گاهی تأثیر و شدت بیماری به حدی است که ممکن است برای مراقبت از بیمار به مراقبین حرفه ای نیاز باشد. تقریباً 5.8 میلیون آمریکایی با آلزایمر زندگی می کنند. طبق داده های ارائه شده توسط انجمن آلزایمر ایالات متحده تا سال 2050 ، این تعداد به 14 میلیون نفر می رسد.

تاکنون دانشمندان چند دلیل مرتبط با سبک زندگی ، محیط و ژن ها را در خصوص بروز این بیماری شناسایی کرده اند. اکنون مطالعه جدید پژوهشگران آمریکایی سعی دارد تا شکاف اطلاعاتی راجع به اینکه دقیقا چگونه الکل در افزایش خطر ابتلا به زوال عقل نقش دارد را بررسی کند.

داده های این پژوهش بر اساس اطلاعات زندگی 3،021 شرکت کننده در ارزیابی حافظه جینکو از سال 2000 تا 2008 محاسبه شد. با این حال ، آنها از طریق ارزیابی های شناختی به مدت شش سال از نزدیک مورد پیگیری قرار گرفتند. در زمان ثبت نام ، 2.548 شرکت کننده از نقص خفیف شناختی برخوردار بودند. محققان می گویند: "بین سالهای 2000 و 2008 ، آزمایش های متعدد روانی و جسمانی نشان داد که شرکت کنندگانی که بیش از سایرین به مشروبات الکلی وابستگی داشتند، بیشتر در معترض خطر بودند.


سالمندانی که به طور هفتگی بیش از 14 بار نوشیدنی الکلی می نوشیدند در مقایسه با سایر افراد مسن که در هفته کمتر از یک نوشیدنی الکلی مصرف می کردند نرخ زوال عقل قابل توجه تری را نشان دادند.




منبع: انتخاب



مهمترین عناوین
مهمترین عناوین سیاسی