لاریجانی: اروپا گامی اساسی درباره توافق هسته‌ای برنداشته است

شناسه خبر: 48936 سرویس: سیاسی

رئیس مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عدم‌کارایی اروپا در برجام گفت: اروپا گامی اساسی در رابطه با مسئله توافق هسته‌ای برنداشته است.


علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی امروز (دوشنبه 23 مهر) در حاشیه برگزاری یکصد و چهل و یکمین اجلاس اتحادیه بین‌المجالس جهانی (IPU) با آنا برنابیچ نخست وزیر صربستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

بنابراین گزارش لاریجانی در این دیدار به نکاتی همچون اهمیت افزایش روابط اقتصادی دو کشور، همکاری‌های توریستی، همکاری‌های علمی و فرهنگی و ایجاد کمیسیون مشترک اقتصادی تأکید کرد.

وی همچنین با انتقاد از عدم کارایی اروپا در برجام، توضیحاتی در رابطه با مسئله هسته‌ای ایران و برجام ارائه کرد و افزود: آمریکا در مسائل مختلف زورگویی می‌کند و ایران واکنش نشان می‌دهد، این در حالی است که اتحادیه اروپا گامی اساسی در رابطه با مسئله توافق هسته‌ای برنداشته است.

وی همچنین خواهان اجرایی شدن توافقات هیئت ایران و صربستان شد.


در ادامه این نشست نخست وزیر صربستان با تأکید بر علاقه به همکاری با ایران در تمامی زمینه‌ها، جمهوری اسلامی را که در برابر تحریم خودش را قوی می‌کند، تحسین کرد و اضافه کرد: این در حالی است که صربستان نیز تحریم و مشکلات حاصل از آن را تجربه کرده است، لذا هر کمکی که بتوانیم به ایران خواهیم کرد.منبع:تسنیممهمترین عناوین
مهمترین عناوین سیاسی