مازندران

دریا به صیادان شرق مازندران روی خوش نشان داد

شناسه خبر: 52181 سرویس: استانی

درباره وضعیت صید ماهی‌های استخوانی در دریای خزر اظهار کرد: میزان صید ماهی‌های استخوانی در دریای خزر از آغاز فصل صید یعنی 20 مهر ماه امسال تاکنون به حدود ۴۲۰ تن رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۲درصد افزایش داشت.


وی افزود: همچنین میزان ماهی صید شده ازنظر اقتصادی نیز بیش از ۵۰درصد رشد داشته است.

مدیرکل شیلات مازندران با بیان اینکه کپور و کفال گونه‌های اصلی صید شده در این مدت بوده است، اضافه کرد: میانگین صید هر تعاونی نیز به حدود ۹ تن رسیده درحالی‌که سال قبل ۷.۵ تن بوده است.

وی با اشاره به اینکه وضعیت صیادان شرق استان نیز نسبت به سال گذشته از شرایط بهتری برخوردار است، گفت:لازم است صیادان به توصیه‌ها توجه کنند تا بتوانیم فصل صید را به خوبی پشت سر بگذاریم.

محمدزاده درباره صادرات طی 7 ماهه گذشته در مازندران، تصریح کرد: در ۷ ماهه امسال بیش از ۵هزار تن صادرات داشتیم که از این میزان ۹۵۰ تن غذای ماهی به عراق، ازبکستان و ارمنستان، ۸۵۰ کیلوگرم خاویار پرورشی به کشورهای اروپایی و امارات، ۵۳ تن گوشت ماهیان خاویاری به روسیه، بیش از ۴هزار تن ماهی گرمابی به عراق و افغانستان صورت گرفته است.

وی با اعلام اینکه ارزش صادراتی فرآورده‌های شیلاتی طی 7 ماهه امسال به ۱۹.۵ دلار رسیده است، گفت: این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از لحاظ وزنی ۲۲ درصد او از لحاظ ارزشی ۶ درصد رشد داشته که امیدواریم تا پایان سال از مرز ۳۰ میلیون دلار عبور کند.

صید ماهی استخوانی تا 15 فروردین ماه سال آینده ادامه خواهد داشت.مهمترین عناوین
مهمترین عناوین سیاسی